Skaitykite vaikams pasakas

Pasaka vaikui prieš miegą – pati geriausia ir naudingiausia tiek vaikui, tiek ir tėvams tradicija. Ir štai kodėl.

Mokslininkai įrodinėja, kad pakanka viso labo 15 minučių trukmės skaitymo prieš miegą, kad mažylis taptų paklusnesnis, drąsesnis, atviresnis ir dėmesingesnis aplinkinio pasaulio atžvilgiu.

Pasakos aptarimas po skaitymo paskatina vaiką skaityti savarankiškai, ugdo fantaziją ir išplečia žodžių atsargą.

Pasakos – tai vaiko metaforiška kalba. Per pasaką, jos personažus ir situacijas, į kurias tie personažai patenka, mažylis mokosi orientuotis kasdieniniuose reikaluose, analizuoti, suprasti pasaulį. Pasakų pasaulis paprastas, kadangi jame griežtai atribotas gėris ir blogis. Tačiau tuo pat metu šiame pasaulyje keliami labai svarbūs vaikui klausimai (godumas ir dosnumas, gėris ir blogis, vienatvė ir draugystė, egoizmas ir pagalbos teikimas).

Pasaka – puikus auklėjimo būdas. Vaikai sutapatina save su herojais, ypač su tais, kurie išties kažkuo panašūs į juos. Dėl to, jeigu norite išmokyti vaiką kokių nors elgesio taisyklių, susiraskite pasaką, kurios pagrindinis herojus maksimaliai panašus į jūsų vaiką. Tada mažylis, atpažinęs save tame personaže, pasisavins jo elgesio modelį ir pergyvens tą pačią pamoką kaip ir herojus.

Pasaka prieš miegą – puikus būdas nusiraminti ir nuteikti vaiką pozityviai. Juk labai nesinori užmigti su niūria nuotaika ar užpykus. Dėl to paskaitykite mažyliui pasaką, su būtinai gera pabaiga. Pasakose gėris visada nugali blogį, pastangos ir atkaklumas padeda herojui įveikti bet kokius sunkumus, o tai ramina ir įkvepia tikėjimą, kad viskas gerai, kad pasaulis suprantamas. Patikėkite – tai labai svarbu vaikui.

Pasaka padės suprasti patį vaiką. Jis gali vėl ir vėl prašyti vienos ir tos pačios pasakos. Mažylis greičiausiai išgirsta joje tai, kas jį neramina realiame gyvenime, kelia susidomėjimą arba didelį džiaugsmą. Pavyzdžiui, vaikas pastoviai nori klausytis pasakos „Bjaurusis ančiukas“. Galbūt jis jaučiasi vienišas vaikų darželyje? Jeigu vaikui iškyla kokia nors problema (tarkime, susipyko su draugu), suraskite jam tinkamą pasaką ir joje jis būtinai atras būdą, kaip viską ištaisyti.

Skaitykite vaikams ir kartu su vaikais.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.