Šeimos gyvenime neleistini elgesio modeliai

Jeigu branginate savo šeimą, turėtumėte žinoti, jog egzistuoja kelios draudžiamos elgesio taktikos arba elgesio modeliai. Panagrinėkime kelis pačius pavojingiausius.

Pirmasis modelis – taip vadinamas tylusis. Dažniausiai jis sutinkamas šeimose, kur vienas partneris linkęs rėkti, o kitas tuo metu, atitinkamai, tyli. Kai kurie tyleniai netgi įsigudrina boikotuoti partnerį mėnesių mėnesius. Galiausiai vienas iš partnerių, dažniausiai tasai, kuris rėkia, ateina taikytis. Tačiau konfliktas, dėl kurio susiklostė tokia situacija, lieka neišspręstas, vadinasi, po kurio laiko viskas pasikartos.

Patarimas čia gali būti tik vienas: kaupti ir sandėliuoti savyje nuoskaudas kategoriškai nerekomenduojama, kaip ir tempti laiką su susitaikymu. Rėksniams reikia kontroliuoti savo garsą, o tyleniams būtina išmokti be baimės išsakyti visas savo mintis.

Yra ir nepageidaujamų asmeninių elgesio modelių. Labai daug trumparegių, toliau savo nosies nematančių moterų nustoja barnio metu save kontroliuoti ir dėl to greitai pereina prie asmeniškumų. Grubi kritika tokiais atvejais susijusi su asmeniniais oponento bruožais, o taip daryti neteisinga. Kur kas veiksmingiau būtų konkretizuoti pretenzijas: dėl ko esate nepatenkinta šiuo konkrečiu momentu.

Nesutvirtins santuokos ir pasiteisinimų taktika. Dažniausiai tai vyksta po kokio nors smulkaus partnerio nusižengimo. Antroji pusė tuo metu stengia visokeriopai demonstruoti savo pranašumą. Tačiau išrinktasis – ne atsitiktinis žmogus jūsų gyvenime ir ko jau ko, o pagarbos jis tikrai nusipelno.

Atakuojantis modelis šeimoje irgi nepriimtinas, jūs gi tikriausiai nenorite, kad šeimyninis gyvenimas pavirstų kautynių lauku? Jei visgi pasitaiko atvejų, kad jus apkaltino ar įžeidė, reikia duoti suprasti oponentui, kad toks dialogo tonas nepriimtinas. Ir, žinoma, neleistini atsakomieji priekaištai bei įžeidimai.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *