Skyrybų įtaka vaikams

Mokslininkai iš Beiloro universiteto (JAV) išsiaiškino, kad žmonėms, vaikystėje išgyvenusiems tėvų skyrybas, dažniausiai būna sumažėjęs hormono oksitocino lygis. Apie tai rašė leidinys Journal of Comparative Psychology.

Primename, kad oksitocinas – tai hormonas, susijęs su prisirišimo jausmu, jis – labai svarbi grandis, formuojantis santykiams tarp motinos ir vaiko.

Tyrimo autorė profesorė marija Bočija tvirtina, kad šis tyrimas – pirmasis žingsnis link suvokimo, kaip skyrybos atsiliepia vaikų gyvenimams.

Tyrime dalyvavo 128 žmonės, kurių amžius svyravo nuo 18 iki 62 metų. 27,3% dalyvių tėvai išsiskyrė, kai respondentams buvo devyneri metai.

Bandomieji užpildė anketas, atsakė į klausimus, susijusius su tėvais, vaikyste ir dabartiniu gyvenimu. Mokslininkai paėmė iš jų šlapimo mėginius, kad nustatytų oksitocino lygį.

-Mes pastebėjome, kad žmonių, kurių tėvai išsiskyrė, oksitocino lygis buvo žymiai žemesnis nei tų, kurie su šia problema nesusidūrė. Rezultatai liudija, kad tėvų skyrybos neigiamai veikia vaikų oksitocino lygį. – pabrėžė marija Bočija.

Svarbiausias klausimas, kuris dabar rūpi tyrinėtojams – nustatyti saugiausią amžių tėvų skyryboms, tačiau tai mokslininkams dar teks išsiaiškinti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *