Slaptas elgesys, dėl kurio žmonės yra mėgstami

Susipažinę su nepažįstamu žmogumi, iš karto susidarome apie jį įspūdį. Dažnai priimame greitą sprendimą: „Man tas žmogus patinka” arba „Jis man tikrai nerūpi”, – rašo psychologytoday.com.

Šis svarbus pirminis sprendimas gali turėti įtakos ne tik mūsų jausmams apie tą asmenį, bet ir tam, ar toliau su juo bendrausime, ar norėsime užmegzti draugystę ar pasimatymą, o pokalbio dėl įdarbinimo atveju – ar asmuo gaus darbą.

Socialinės psichologijos tyrimai rodo, kad tam tikras elgesys gali turėti didelės įtakos mūsų pirminiam įspūdžiui apie nepažįstamuosius.

Viename tyrime nepažįstami jauni suaugusieji susitiko mažose grupelėse ir po to trumpą laiką bendravo su kiekvienu grupės nariu atskirai.

Po kiekvieno susitikimo jie vertino, kiek jiems simpatiškas kiekvienas nepažįstamasis – ar norėtų su juo susipažinti ir susidraugauti.

Apmokyti stebėtojai stebėjo kiekvieną bendravimą ir kodavo jų „agentišką” ir „bendruomenišką” elgesį.

Agentiškas elgesys – tai elgesys, kuris rodo pasitikėjimą savimi, dominavimą ir yra šiek tiek pagyrūniškas.

Bendruomeniškam elgesiui priskiriamas mandagus, šiltas, draugiškas ir geranoriškas elgesys.

Kalbant apie pradinį simpatiškumą, nepažįstamieji, kurie pasižymėjo dideliu tiek agentinio, tiek bendruomeninio elgesio lygiu, buvo labiau mėgstami.

Tačiau, kai reikėjo užmegzti gilesnį ryšį, tik bendražmogiškas elgesys rodė, ar žmonės norės užmegzti draugystę su nepažįstamuoju.

Tai prasminga. Pirminio susitikimo metu mums gali imponuoti žmonės, kurie pasitiki savimi ir yra išdidūs ar pasipūtę. Pasitikėjimo atmosfera gali padidinti simpatiją.

Kita vertus, bendruomeniškas elgesys – šiltas, draugiškas ir mandagus – yra labai patrauklus, ir mes norime geriau pažinti žmones, jei jie yra šilti, draugiški ir, atrodo, mums rūpi.

Neverbaliniai simpatijos požymiai

Atlikdami savo tyrimus nustatėme, kad pirmųjų susitikimų su nepažįstamaisiais metu išraiškinga kūno kalba lemia didesnį simpatiškumą.

Tačiau taip pat nustatėme lyties skirtumą, t. y. vyrams labiau patiko tie, kurie buvo išraiškingi savo kūno laikysena ir galvos judesiais, o moterims, kurios buvo išraiškingos savo veido išraiška, labiau patiko tie, kurie buvo išraiškingi savo veido išraiška.

Taip pat nustatyta, kad neverbaliai išraiškingi žmonės buvo labiau mėgstami ir suvokiami kaip patrauklesni potencialūs pasimatymų partneriai.

Taigi, ką reikėtų daryti, kad susitikus su nepažįstamaisiais padidėtų jų simpatiškumas?

Stenkitės atrodyti šilti ir draugiški, tačiau taip pat svarbu į susitikimą įnešti išraiškingos energijos.

Parodykite, kad jums įdomu.

Skleiskite teigiamą poveikį ir emocijas ir šiek tiek pasitikėjimo savimi.

Parodykite, kad jums rūpi kitas asmuo, būkite geras klausytojas.

Leiskite žmonėms ką nors apie save sužinoti ir parodykite, kad didžiuojatės teigiamais dalykais, kuriuos esate pasiekę.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *