Smurtas neturi lyties

Daug kas piktinasi, kad visuose savo tekstuose kreipiuosi į moteris, dėl ko daugelis problemų atrodo gana tendencingos ir vienpusiškos. Nieko keisto – aš rašau išimtinai moteriškai auditorijai. Tačiau teisingumo dėlei reikia pasakyti, kad dauguma mano aprašomų psichologinių problemų neturi lyties.

Buitinis smurtas, gazlaitingas, tironija, asmenybės sutrikimai – visi šie reiškiniai neturi lyties. Moterys gali elgtis lygiai taip pat neadekvačiai, tarp jų irgi yra smurtautojų ir maniakių, žudikių ir sadisčių, psichopačių ir chuliganių. Jos disponuota lygiais tais pačiais fizinio bei psichologinio smurto instrumentais, kaip ir vyrai.

Tiesiog dėl akivaizdžių fizinių skirtumų mes dažniau girdime apie tai, kaip vyrai muša moteris, negu apie tai, kaip moterys muša vyrus. Ką gi, kuo silpnesnis už auką smurtautojas, tuo rafinuočiau smurtauja. “Tas, kuris neturi jėgos smogti, naudojasi nuodais”. – paaiškino man kartą senas profesorius kriminalistas. Ir tai vienodai pasakytina apie abiejų lyčių atstovus.

Visuomenė pernelyg užsiciklino į lyčių skirtumus ir dėl to apie viską sprendžia labai šališkai ir nesąžiningai. Šališkai žvelgiama tiek į vyrus, tiek į moteris. Kiekvienas medalis turi dvi puses. Mes pastoviai girdime apie moterų diskriminaciją, bet beveik nieko nekalbama apie visuotinį vyrų kaltinimą dėl visų pasaulio ir ypač moterų bėdų. Kai vyras persekioja žmoną – jis pasibjaurėtinas smurtautojas. Kai moteris seka vyrą ir klausosi jo pokalbių telefonu – jis viso labo stengiasi “išsaugoti santuoką”. Jeigu iškviesime policiją su formuluote “buitinis smurtas”, galiu lažintis, kad pareigūnai automatiškai parvers ant grindų ir sukaustys antrankiais vyrą, ir tik po to pradės aiškintis, kuris ten kuriam į akį užvažiavo. O tuo tarpu situacija ne tokia jau vienareikšmiška.

Smurtas neturi lyties. Tai, ką visi taip įprato nuolaidžiai teisinti “blogu moters charakteriu” – isterijas, antausius, boikotą, manipuliacijas – iš tikrųjų yra lygiai tas pats smurtas. Tačiau vyrui gėda prisipažinti, kad iš jo tyčiojasi moteris. Jam labai keista paskambinti į policiją ir pranešti, kad jį sumušė žmona. Lyg ir ne vyras esu, jei negaliu savarankiškai išspręsti problemų šeimoje. Sėdintis po padus, skuduras, mazgotė, berniukai neverkia – kad jūs žinotumėte, kokių dalykų galima prisiklausyti iš vyrų, kai jie ima atvirai kalbėti, kai nutaria išsigydyti nuo visą jų organizmą ir protą persmelkusių moteriškos mizandrijos nuodų.

Dėl to, jeigu jau kalbame apie lygybę, tai kalbėkime apie viską. Įstatymas turi galioti vienodai visiems, neatsižvelgdamas į lytį. Tas pats pasakytina apie santykius tarp žmonių. Jei Vainšteiną pasodino 23-iems metams už priekabiavimą prie pavaldinių moterų, tai tas pats turi galioti ir priekabiautojoms vadovėms moterims. Nepriimtinas bet koks smurtas, ir nesvarbu prieš ką jis nukreiptas – moterį, vyrą, vaiką. Kol nusikaltimai bus teisinami kelnėmis arba sijonais, negali būti jokios kalbos apie laisvę ir teisingumą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *