Sriubų nauda

Šiais laikais sriubos nelabai madingos. Viešpatauja greitas maistas. Sodriam sultiniui išsivirti tiesiog neužtenka laiko. O juk sriubos yra gyvybiškai svarbios mūsų organizmui. Karštas maistas ne tik sušildo ir suteikia energijos, bet ir gerina kraujotaką, atkuria skysčių balansą. Sultiniai, kuriuose gausu vitaminų ir naudingų mineralų, yra gera gastrito profilaktika.

Sriubas galima valgyti bet kuriuo paros metu, nepakenkiant figūrai. Be to, Vakarų mokslininkai pastebėjo, kad daugelis idealių parametrų savininkių renkasi sriubas, o ne lengvus užkandžius. Pasirodo, skystam maistui virškinti organizmui prireikia daug daugiau kalorijų, nei yra pačiame patiekale. Pavyzdžiui, liesos sriubos porcijoje yra 40 kilokalorijų, o sultinio dubenyje – ne daugiau kaip 100.

Lengvos sriubos su kruopomis ypač naudingos virškinimui. Maistinės skaidulos padeda išvalyti organizmą nuo toksinų, o ląsteliena trukdo įsisavinti cholesterolį.

Į bet kokias daržovių ar mėsos sriubas galite pridėti prieskonių, imbiero ar salierų ir daug svogūnų, kad pagerintumėte skonį. Su morkomis reikėtų būti atsargesniems. Jos suteikia sriubai saldoką prieskonį.

Būtina ne tik reguliariai valgyti sriubą, bet ir derinti meniu pagal sezoną. Vasarinės sriubos turėtų būti lengvos, o žieminės, atvirkščiai, sočios ir kaloringos.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *