Stiprios moters prakeiksmas

„Stiprios moters prakeiksmas“ – tai toks labai nemalonus dalykėlis, kuris pradeda veikti nuo ankstyvos vaikystės.

Ir šiam prakeikimui suformuoti nereikia jokių piktų burtininkų ar žiniuonių. Jis įsijungia savaime, jeigu:

Mergaitė aukšta, sveika ir stipri. Nuo pat ankstyviausio amžiaus, kai šios savybės pradeda ryškėti mažiau fiziškai išsivysčiusių mergaičių fone, pastarosios ims lyginti save su šia mergina, o kartais netgi ims iš jos reikalauti kokių nors nuolaidų ar pagalbos bendraamžėms vien dėl to, kad kitos silpnesnės, švelnesnės, moteriškesnės.

Mergaitė turi stiprų charakterį. Tada ją, irgi nuo pat ankstyvos vaikystės, aplinkiniai, dažnai netgi tėvai, ypač jei esama brolių ir seserų, suvokia kaip grėsmę ir pradeda sąmoningai gniuždyti . Nuo mažens ji įgyja maištininkės reputaciją, jos niekas negaili ir netausoja savo kalbose, žodžiuose, o stengdamiesi padaryti ją paklusnesne, visokeriopai gniuždo, dėl ko susiformuoja patys įvairiausi kompleksai.

O juk, objektyviai vertinant, tokios merginos savybės yra tikra likimo dovana. Kas negerai, kad ji stipri, neserga ir jau nuo mažens žino, ko nori?

Tačiau mažai kam iš tokių „laimingų” pavyksta išvengti Pelenės likimo, be to, jeigu ji netgi neturi seserų, artimieji ir draugai vis tiek lygins ją su draugėmis. Žinoma, ne jos naudai. Juk mergina turi būti kukli, silpna ir moteriška. O čia vietoje mielo pūkuoto „ančiuko“ išauga kažkas nesuprantamo, neatitinkančio lūkesčių ir labai nepatogaus…

Iš tokių mergaičių išauga merginos ir moterys, kurios, pirma, pačios savęs gėdijasi, antra, laiko save skolingomis kitiems, nes kitos – silpnesnės. Nors objektyviai žvelgiant, suaugusiame amžiuje tai nebeturi reikšmės – tačiau elgesį vis tiek diktuoja vaikystėje įkalti modeliai.

Stiprioms merginoms tereikia laiku išmokti priimti save. Be to, labai tikėtina, kad jų aplinka aktyviai tam priešinsis, nes juk taip patogu šalia turėti stiprią ir paklusnią tarnaitę. O štai tai pačiai moteriai tokia prievartinė tarnystė – visiškai nenaudinga.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *