Svarbūs vaikų auklėjimo aspektai

Vaikas pradėjo lankyti mokyklą! Tai reiškia, kad daugeliui tėvų užvirė smegenys dėl pažymių, namų darbų, pokalbių tėvų socialiniuose tinkluose, repetitorių, gero atestato ir taip toliau, ir taip toliau, ir taip toliau.

Ir už viso šito šurmulio labai lengva pamiršti pagrindinį dalyką: ką iš tiesų labai svarbu duoti savo vaikams, kad padidėtų jų laimingos ateities šansai.

Geri pažymiai – puiku, tačiau patys savaime jie neatneš laimės, sėkmės, gerovės. Prisiminkite, kaip dažnai mums gyvenime pravertė mokyklos baigimo pažymėjimas?

Daug svarbiau vaiką išmokyti SAVARANKIŠKUMO.

Tikėkite savo vaikais. Jų gebėjimais, įgūdžiais, žiniomis. Negelbėkite jų ir nepersekiokite perdėta globa. Nebijokite jais žavėtis, pripažinti, kad jie teisūs, padrąsinti. Jūsų vaikas gali turėti kitokią nuomonę, nei jūs, ir tai normalu, jei tik tai nekelia pavojaus jam ar kitiems.

Nemeluokite vaikams. Jie puikiausiai viską mato ir pastebi. Neverskite jų atrodyti kvailiais, skatindami juos abejoti nuosavu adekvatumu. Tačiau tai nereiškia, kad galima suversti vaikams visas savo problemas. Būkite jautrūs.

Kaltė – blogas draugas. Ugdydami vaikui kaltės jausmą, formuojate valdymo svertą vaiko jausmams, poelgiams ir norams kontroliuoti. Įkalinate jį „aš viską darau negerai” kalėjime.

Kaltės jausmas toks pats blogas draugas, jeigu patys juo vadovaujatės. Jeigu suklydote, pripažink atsakomybę už klaidą ir atsiprašykite, užuot išpirkinėję savo „kaltę” prieš vaiką pataikavimu jo kaprizams, nuolaidžiavimu ir dovanomis.

Nesivaikykite tobulumo. Netrukdykite vaikui mokytis. Patys piešdami už vaiką, ar atlikdami už jį kokį nors kitą darbą, jūs atimate iš jo galimybę praturtinti savo įgūdžius.

Nebijokite kritikos. Vaikams reikia taisyklių ir orientyrų. Tačiau taisyklės turi būti protingos, tikslingos ir sklisti iš jūsų Suaugusios dalies, o ne tapti mėginimai įsitvirtinti nuosavo vaiko sąskaita.

Neapleiskite savęs! Būdami tėvais, jūs taip pat turite teisę ir į save, į savo gyvenimą, savo asmeninę erdvę, laiką ir interesus. Taip parodysite savo vaikui, kad rūpintis savimi yra teisinga ir puiku.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *