Penki faktai apie tai, kad šeima daro įtaką jūsų individualioms savybėms

Šeima kiekvieno žmogaus gyvenime yra pagrindinis jo, kaip asmenybės, vystymosi ir formavimosi veiksnys. Mes gimstame ir augame visuomenėje, kuri mums įdiegia tam tikrus principus ir įpročius. Svarbiausia, nuo ko priklauso individualios žmogaus savybės – kokioje šeimoje jis užaugo.

Šeimos labai įvairios, kiekviena jų turi savų auklėjimo metodų, kurie vėliau daro didelę įtaką suaugusiam žmogui, kai jau užaugęs vaikas pats sukuria šeimą ir perima savo išsiauklėjimą į savo rankas, paprastai tai atsitinka po 20-ies metų.

Mūsų šeima apie mus pasako daug daugiau, nei galime įsivaizduoti. Yra didelių skirtumų tarp užaugusių pilnoje ir nepilnoje šeimoje. Taip pat šeimose, kuriose auga neįgalūs vaikai, viskas organizuojama vėlgi kitaip. Būtent šeima lemia, kiek stipria ir savarankiška asmenybe galiausiai taps žmogus.

Keletas faktų apie šeimos įtaką žmogaus asmeninėms savybėms

Pirmoji vaiko patirtis

Šeimoje vaikas įgyja pirmąją pažinties, pripratimo, bendravimo ir palaikymo patirtį. Jau nuo vaikystės jis mokomas gyventi ir tobulėti visuomenėje. Jis susipažįsta su kitais vaikais pasivaikščiojimo metu, sprendžia ginčus su draugais, pirmą kartą parodo simpatiją….

Vaikystės nuoskaudos ir traumos

Kai kurie žmonės net neįsivaizduoja, kokios pavojingos žmogaus gyvenime gali būti vaikystės traumos. Jos turi įtakos ne tik jo elgesiui visuomenėje, bet ir nuosavų vaikų auklėjimui.

Pirmieji sunkumai

Tam tikru gyvenimo tarpsniu vaikas susiduria su brendimo, tapimo suaugusiu, bendravimo su bendraamžiais sunkumais. Šiuo metu labai svarbu suprasti, ar jis turi šeimos paramą, kuri padės ir paskatins.

Charakterio formavimasis

Jei vaikas gyveno šeimoje, kurioje palaikymas ir meilė – absoliučiai normalūs ir būtini dalykai, jis užaugs toks pat atviras ir jautrus, kaip ir jo šeimos nariai. Tačiau pasitaiko ir taip, kad vaikas užauga uždaru ir nepasitikinčiu žmogumi, imdamas pavyzdį iš šeimos narių elgesio.

Gyvenimo tikslai

Vieni tėvai nuo vaikystės auklėja savo mažuosius būsimais nugalėtojais, kurių niekas nesustabdys kelyje link jų tikslo, be to, vidutiniški rezultatai – ne jiems. Tačiau yra ir tokių žmonių, kurie nerungtyniauja, kad visur taptų patys geriausi, kadangi žino, kad nėra aukštesnio pasiekimo už buvimą tiesiog geru žmogumi.

Šeima – svarbiausias mūsų palaikymo šaltinis ir svarbiausia atrama. Kiekvienas iš mūsų ją turime, tik nepamirškime jos, net jeigu kuriame grandiozinius ateities planus.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *