Penki toksiškos motinos požymiai: patikrinkite save ir savo tėvus

Dar visai neseniai gera mama buvo laikoma ta, kurios vaikas yra tvarkingai aprengtas ir gražiai sušukuotas.

Šiais laikais mama laikoma gera, jeigu, priešingai, leidžia vaikui išreikšti save – net jeigu dukra nusiskuto smilkinius, o likusius plaukus nusidažė mėlyna spalva.

O kaip dėl toksiškų motinų? Toksiškumo požymiai, skirtingai nei „gerumą” reiškiantys bruožai, laikui bėgant nepasikeitė. Žemiau pateikiame penkias situacijas, kurios jums turėtų tapti įspėjamaisiais ženklais.

Pykstate ant savo vaiko už tai, kad jis sako jums tiesą

Tarkime, vaikas padarė klaidą ir sąžiningai apie ją papasakojo (net jeigu tai padarė po jūsų raginimo), o jūs jį ar ją nubaudėte – tai tikra pavojaus sirena, bylojanti apie jūsų toksiškumą.

Vietoj to vertėtų pripažinti, kad vaikas pasielgė sąžiningai ir drąsiai, prisipažindamas, ką padarė, net jei jam tai padaryti buvo sunku.

Esate labiau linkusi kritikuoti, nei girti

Užuot pasakiusi: „Turėtum daugiau laiko skirti namų darbams”, pabandykite vartoti frazę: „Tau taip gerai sekasi, tu taip stengiesi, tik reikia šiek tiek labiau pasispausti”. Jei nesugebate ištarti šių žodžių – sveikiname, esate toksiška mama.

Jūs nepraleidžiate kokybiškai laiko kartu

Be abejo, daug patogiau gaminti vakarienę virtuvėje, kai jūsų vaikas čia pat žiūri televizorių: abu bendraujate ir atliekate namų ruošos darbus. Tačiau svarbu praleisti kokybišką laiką, kai kartu su vaiku darote kažką, kas jus abu žavi, o visas jūsų dėmesys sutelktas į sūnų ar dukrą. Tegul tai būna pusvalandis per dieną, svarbu – laiko kokybė, o ne kiekybė.

Nesuteikiate galimybės pasirinkti

Netgi pasirinkimo iliuzija gali išspręsti daugybę problemų. Jei jūsų vaikas nenori eiti į darželį, galite jo paklausti, kokius marškinėlius jam geriau būtų apsivilkti. Tai atitrauks jo dėmesį nuo nenoro eiti į darželį. Spręsdami viską už vaikus, mes dažnai pamirštame jų paklausti, ko nori jie patys.

Papirkinėjimas

Brangios dovanos ir įvairiausi gudrūs įtaisai – visa tai perkama ne tiek dėl vaikų, kiek dėl jus pačią kamuojančio kaltės jausmo. Mes sakome sau – esu pakankamai gera mama, net jei pastaruoju metu buvau labai užsiėmusi. Tačiau atminkite, kad geriausia investicija į vaiko ateitį – ne brangus išmanusis telefonas, o bendra kelionė į įdomią vietą.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *