Vaikų turėjimas pailgina gyvenimo trukmę, bet svarbu, kiek jų yra

Optimaliausias vaikų skaičius, kad gyvenimo trukmė būtų kuo ilgesnė, yra du.

Daug jaunų porų, kurios mieliau keičia laiko juostas keliaudamos po pasaulį nei keisdamos sauskelnes, vis dažniau renkasi gyvenimo būdą be vaikų.

Tačiau naujausias Mičigano universiteto tyrimas, atliktas 2023 m. gruodžio mėn., rodo, kad vaikų auginimas gali pailginti žmogaus gyvenimo trukmę iki 76 metų, rašo NYpost.

„Vienas dalykas, kuris yra gana akivaizdus, yra tai, kad vaikų turėjimas yra naudingesnis ilgaamžiškumui nei vaikų neturėjimas visai, – sakė tyrimo autorius Jianzhi Zhangas.

„Dviejų vaikų turėjimas atitinka ilgiausią tikėtiną gyvenimo trukmę”, – pažymima tyrime, o žmonės, tapę tėvais, turi nuo 5 iki 10 proc. ilgaamžiškumo pranašumą prieš bevaikius.

Tuo pat metu mažiau ar daugiau vaikų turėjimas trumpino gyvenimo trukmę.

Tyrėjai iš dalies ilgesnio gyvenimo tikimybę siejo su vaikų turėjimo nauda.

„Gali būti, kad turint du vaikus pavyksta rasti pusiausvyrą tarp pakankamo bendravimo ir ne per didelės ekonominės ar fizinės naštos”, – sakė jis.

Tyrėjų grupė taip pat nustatė, kad žmonės, turintys mutacijų, kurios lemia santykinai aukštą reprodukcijos lygį, t. y. žmonės, genetiškai linkę turėti daug vaikų, turi mažesnę tikimybę sulaukti 76 metų.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *