Vaikai nuolat serga dėl vienos priežasties – dėmesio trūkumo

Medicinoje yra toks sindromas „dažnai sergantis vaikas”. Jis susijęs su tais vaikais, kurie yra linkę sirgti įvairiomis lėtinėmis ligomis, o peršalimo ligomis tokie vaikai serga ne tik rudenį ir žiemą, bet reguliariai visus metus, kai atkryčiai pasitaiko tiesiog vos ne kas mėnesį.

Kad ir kaip būtų keista, tokių dažnų susirgimų priežastis yra grynai psichologinė, o būtent – dėmesio trūkumas.

Kaip suprasti, kad vaikas dažnai serga būtent dėl psichosomatikos, kodėl to priežastimi tampa dėmesio stoka ir ką tokiu atveju daryti?

Kodėl vaikas dažnai serga?

Kaip puiku: tu neini į mokyklą, bet tavęs už tai ne tik nebaudžia, bet, priešingai, visi gailisi, tempia į lovą saldumynus, kuriuos tu mėgsti, leidžia žiūrėti animacinius filmukus ar žaisti kompiuteriu kiek tik širdis geidžia. Ir visa tai tik todėl, kad sergi.

Tu esi mažas ir tu sergi – vadinasi, suaugusieji turi tavęs gailėtis, ir tu tampi šeimos dėmesio centru, tampi aplinkiniams svarbiausiu žmogumi.

Tikriausiai visi prisimena tokius momentus? O kodėl tai buvo gerai – ar kada nors apie tai susimąstėte?

Esmė ta, kad bet kuriam vaikui svarbiausia yra jausti dėmesį ir žinoti, kad tėvai jį myli. Jeigu vaikui viso to trūksta, vienas paprasčiausių būdų išspręsti problemą – liga. Visa tai vyksta nesąmoningai. Visi dividendai, kuriuos duoda liga, yra daug svarbesni už tokius minusus kaip galvos skausmas, karščiavimas, kosulys ir pan.

Egzistuoja toks dalykas kaip psichosomatika, kai fizinė būklė pablogėja dėl psichologinių problemų. Žmogus (taip pat ir suaugęs) pradeda visiškai realiai sirgti dėl psichologinių problemų.

Ar jūsų vaikas dažnai serga? Visai įmanoma, kad jis tai daro nesąmoningai, norėdamas gauti daugiau dėmesio. Tačiau dėl to kaltas ne jis, o tie, kurie šio dėmesio duoda nepakankamai – tėvai.

Ką daryti su dažnai sergančiais vaikais?

Ką daryti, kad išvengtumėte tokios situacijos? Parodykite vaikui jausmus, kuriuos rodote, kai jis serga. Nelaukite, kol jūsų vaikas realiai susirgs.

Ir, priešingai, jei jūsų sūnus ar dukra serga, nerodykite ypatingo, išskirtinio rūpesčio – neprovokuokite jų kartoti savo veiksmų. Natūralu rūpintis sergančiu vaiku, tačiau nesistenkite apgaubti meile ir dėmesiu, jei paprastai to nedarote. Taip tik sustiprinsite mechanizmą „aš sergu = sirgdamas esu mylimas = man reikia dažniau sirgti”.

Vaiko ligos gali spręsti ir kitas psichologines problemas, tačiau dažniausiai jas sukelia būtent tėvų dėmesio stoka.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *