Priežastys, dėl kurių jūsų vaikai gali užaugti su kompleksais

Jei esate vienas iš tėvų arba auginate vaiką kaip globėjas, turite žinoti, kas yra tikra tėvų meilė. Dauguma tėvų dėl savo vaikų yra pasirengę perplaukti vandenynus ir jūras ir padaryti viską, kad mažylių veiduose matytų džiugią šypseną. Nors negalima paneigti, kad tėvai gana dažnai pridaro pavojingų klaidų, nors nuoširdžiai nori savo vaikams tik geriausio.

Vaiko gyvenimas pavirsta ilgu sąrašu to, ką galima ir ko negalima daryti, dėl to jis negali priimti jokio svarbaus sprendimo, nepaskambinęs tėvams ir nepaprašęs leidimo. Vaikai auga, turėdami minimalią laisvę ir savarankiškumą, negalėdami patys daryti klaidų ir paskui iš jų mokytis.

Kokios gi būtų pagrindinės tėvų klaidos?

Trypiate savivertę

Jei jūsų vaikas nuolat girdi tokias frazes kaip „Paulina geriau parašė testą” arba „Kodėl tu negali būti toks geras kaip Mantas?”, jam neišvengiamai kils rimtų problemų su saviverte. Jis visada stengsis pasirodyti kaip įmanoma geriau, tuo pat metu nekęsdamas savęs už tai, kad iš pat pradžių nebuvo pranašesnis už kitus. Vaiko lyginimas su kuo nors kitu, netiesioginis ar tiesioginis sakymas, kad jis nėra pakankamai geras, jo talentų ir unikalumo neskatinimas – garantuoti būdai sutrypti vaikui savivertę.

Mokote vaiką slopinti emocijas

Sakydami savo vaikams, kad jie neverktų, arba priekaištaudami, kad jie visada skundžiasi, galite išmokyti slopinti emocijas. Tai labai pavojingas charakterio bruožas, kadangi jausmų slopinimas ilgainiui gali privesti prie drastiškų veiksmų. Užgniaužtos emocijos taip pat daro neigiamą poveikį kasdieniam žmogaus funkcionavimui.

Kokią išvadą turite padaryti?

Nuo to, kaip elgiatės su savo vaikais ir kokį auklėjimo stilių taikote, priklauso, kokia kryptimi pasuks jų gyvenimas ateityje. Todėl nepaprastai svarbu mokėti bendrauti su vaiku ir reguliariai vertinti savo pačių elgesį.

Pagrindinis šeimos gyvenimo tikslas ir prasmė – vaikų auklėjimas. Pagrindinė vaikų auklėjimo mokykla – tai vyro ir žmonos, tėvo ir motinos santykiai.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *