Sveikas miegas išsaugo šeimas

Kalifornijos universiteto Berklyje mokslininkai teigia, kad geras nakties miegas gali išgelbėti jūsų santuoką. Kuo kiečiau žmonės miega, tuo mažiau egoistiškais tampa vėliau.

Mokslininkai išsiaiškino, kad dėl miego trūkumo šeimyniniame gyvenime kyla labai daug kivirčų ir konfliktų. O štai sveikas miegas neleidžia žmonėms žvelgti į savo sutuoktinį kaip į savaime suprantamą dalyką. Išsimiegoję vyrai vertina savo žmonas, o gerai pailsėjusios žmonos geriau supranta ir stipriau myli savo vyriškius. Šeimose, kuriose sutuoktiniai beveik neturi problemų dėl miego, daug dažniau tariami žodžiai „ačiū.

Šias išvadas mokslininkai padarė, remdamiesi 60 porų nuo 18 iki 56 metų stebėjimais. Kiekvienas iš sutuoktinių rašė dienoraštį, kuriame fiksavo nakties miego valandų, šeimyninių kivirčų skaičių ir bendrą požiūrį į antrąją pusę. Be to, mokslininkai paprašė sutuoktinių kartu atlikti specialias užduotis, reikalaujančias kolektyvinio mąstymo.

Geriausiai testus atliko tie vyrai ir žmonos, kurie gerai išsimiegodavo. Jų šeimose buvo minimalus konfliktų skaičius. Sveikas miegas padėjo žmonėms geriau vertinti vieni kitus. O tai viena iš pagrindinių laimingo šeimos gyvenimo sąlygų, prisidedančių prie ilgos ir sėkmingos santuokos.

„Blogas miegas daro mus savanaudiškesniais, todėl mūsų pačių poreikiai iškeliami aukščiau už artimųjų poreikius“, – įsitikinusi tyrimo autorė psichologė Amy Gordon. – „Galbūt naktį miegojote kaip užmuštas, o jūsų partneris nuolat vartėsi ir pabusdavo, tuo pačiu pažadindamas ir jus, todėl abu neišsimiegojote. Aš visada sakau sutuoktiniams, su kuriais bendrauju: nepamirškite dažniau tarti vienas kitam padėkos žodžių. Parodykite kaip branginate savo mylimą žmogų“.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.