Tikro draugo požymiai. Patikrinkite save

Ne visi žmonės, kuriuos pavadiname ar laikome draugais, yra tikri draugai. Dauguma jų būna tiesiog geri pažįstami, laisvalaikio pasilinksminimų ir vakarėlių bendrininkai, kolegos ar šiaip žmonės, su kuriais kažkuriame gyvenimo etape suvedė likimas. Paprastai anksčiau ar vėliau tariamu draugu tenka nusivilti, nes jam buvo skirta per daug neteisingų lūkesčių.

Štai 4 pagrindiniai tikro draugo požymiai:

1. Gebėjimas džiaugtis draugo sėkme. Jūsų negraužia pavydas. Jūs nuoširdžiai džiaugiatės draugo laimėjimais, galbūt labiau net už jį patį. Toks džiaugsmas gali įkvėpti jus siekti savo pergalių.

2. Nuoširdumas. Jei visada bijosite savo mintimis įžeisti draugą, tarp jūsų išaugs didžiulė nesusipratimų ir pasipiktinimo siena. Tas pats pasakytina ir tuo atveju, jei nesugebate gerbti draugo nuomonės. Išklausyti ir suvokti, ką kitas sako, dar nereiškia, kad būtina pakeisti savo nuomonę. Tačiau nuoširdumas nereiškia kalbėti bet ką, kas tik šauna į galvą, ir reikalauti visada pritarti jūsų požiūriui, nuolat kritikuoti kitą. Svarbu pagarbiai ir jautriai išsakyti savo nuomonę, paliekant draugui teisę su jumis nesutikti.

3. Atleidimas. Jokie gilūs ir nuoširdūs santykiai nebūna be nesutarimų. Jei nesiaiškinate nesusipratimų (nekeldami skandalų), greičiausiai jūsų santykiai yra paviršutiniški. Visi esame skirtingi žmonės, su savo trūkumais ir nuotaikų kaita, nepaisant to, kad geri draugai paprastai turi nemažai bendro. Suprasdami tai, galite būti atlaidesni ir tolerantiškesni. Kalbėkite apie savo jausmus, bet nekaltindami. Tai padeda sukurti glaudų ryšį.

4. Palaikymas. Jei draugaujate tik eidami į vakarėlį ar dėl kokios nors naudos, tai yra bičiulystė (pavyzdžiui, linksmybių ir išgertuvių bičiulystė), laiko leidimas kartu. Būti draugu – tai sugebėjimas palaikyti, kai draugui reikia jūsų paramos ir pagalbos. Paklausti iš mandagumo „kaip sekasi, sveikata ir nuotaika“ nėra tas pats, kas ateiti su siurprizais ir kartu paliūdėti, išlieti širdį, išklausyti, suteikti draugui reikalingą pagalbą.

Ne visada įmanoma būti nuoširdžiam.

Kartais mus užvaldo emocijos ir negalime iš karto atleisti.

Kartais sukamės kaip voverė ratuke, o draugams laiko beveik nelieka.

Ir tai taip pat gerai. Mes visi esame gyvi žmonės.

Jei vertinsite ir branginsite vienas kitą, galėsite kartu su draugu išspręsti bet kokią problemą ir turėsite senatvėje ką prisiminti apie savo bendrą įdomų gyvenimą.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *