Toksiški žmonės

Labai dažnai žmonės skundžiasi, kad negali susirasti draugų ar partnerių. Viskas lyg ir gerai, ir žmonės jie neblogi, bet štai nemėgsta jų aplinkiniai nors tu ką. Iš tikrųjų netgi patys geriausi žmonės gali turėti elgesio stereotipų, kurie leidžia apibūdinti juos kaip “toksiškus žmones”. Ir dėl to tokių žmonių vengiama.

Štai pagrindinės jų charakteristikos.

1. Jie nuolat pavydi visiems, kurie turi, kaip jiems atrodo, kažką geresnio nei jie. Apie tai labai mėgsta pakalbėti su kitais, skleisti paskalas, švaistytis negatyviais ir tulžingais vertinimais. Nuolat lygina save su kitais tiek į gerą, tiek į blogą pusę. Kitų gyvenimai juos labai jaudina, jie kartais visiškai panyra į tai, kas vyksta su kolegų, draugų, kaimynų, žvaigždžių peripetijas.

2. Viską priima pernelyg asmeniškai. Visos nelaimės nutinka tik jiems. Viskas, ką kažkas kalba ar dėl kažko juokiasi, būtinai daroma siekiant pakenkti jiems. Dėl to jie pastoviai pasipūtę, įsižeidę ir verčia aplinkinius jaustis kaltais, atsiprašinėti ar teisintis. Apskritai toksiški žmonės mėgsta dramatizuoti viską, kas su jais vyksta. Iš bet kokio nelabai malonaus įvykio jie sugeba išplėtoti grandiozinę dramą. Vieni verkia, kiti stengiasi sukelti oponentui kaltės jausmą, treti pasirengę mirtinai keršyti už koki nors buitinę smulkmeną. Mėgsta “rinkti taškus” santykiuose. Kiek taškų pelnė aplinkiniai jų akyse ir kiek reikia jiems grąžinti.

3. Kaupia nuoskaudas, praradimus. Koncentruoja visa tai savyje ir nuolat apie tai kalba. Apskritai jų mąstymas yra negatyvus, jie net teigiamus dalykus apverčia aukštyn kojomis ir paverčia neigiamais.

4. Nekontroliuoja emocijų ir kategoriškai atsisako ką nors su tomis emocijomis daryti. “Aš žmogus nervingas, galiu ir į isteriją pulti ir į nosį užvažiuoti. Tokia yra mano individualybė ir keistis aš nesiruošiu”.

5. Pasižymi pakankamai žemo lygio empatija. Dalis jų pernelyg giliai pasinėrę į nuosavas kančias ar negatyvą. Kiti įsitikinę, kad aplinkinių jausmai nieko nereiškia. Dėl tos priežasties dažnai pažeidžia moralines normas. Daro tai be ypatingos priežasties, tiesiog dėl to, kad gali tai daryti.

6. Reikalauja iš kitų, kad tie juos nuolat remtų, palaikytų ir įtikinėtų, kokie jie ypatingi. Jeigu aplinkiniai atsisako tai daryti ar daro nepakankamai gerai, toksiški žmonės įsižeidžia ir pyksta.

7. Santykiuose mėgsta paimti žmones įkaitais. Jeigu tu man nepadarysi, ko man norisi, aš susirgsiu ir numirsiu. Ir viskas kris ant tavo sąžinės. Arba tu man padarei kažką blogo, dabar iki gyvenimo galo būsi man skolingas.

Kiekvieno žmogaus gyvenime gali būti sunkių periodų, kai jiems reikia apsaugos, palaikymo ir globos. Tačiau kai krizė pasibaigia, jie vėl elgiasi kaip anksčiau. Toksiški gi žmonės elgiasi taip visada. Ir dauguma jų laiko tokį elgesį visiškai normaliu. Taip buvo gyvenama jų šeimoje, vadinasi, tai įprasti santykiai ir tarp draugų, giminaičių, apskritai tarp visų, kuriuos jie sutinka gyvenimo kelyje.

Ir dar kartą pabrėšiu, kad toksiški žmonės nėra piktadariai. Jie paprasčiausiai nemoka susidoroti su savo problemomis kitais būdais ir negali kitais būdais sąveikauti su aplinkiniais. Tačiau išmokti to visiškai įmanoma.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *