Trumpa frazė, galinti išgelbėti santykius

Ginčai ir konfliktai šeimoje – visiškai normalus reiškinys. Tačiau susituokę žmonės dažnai pamiršta santykių vertingumą. Barnis perauga į pastangas bet kokia kaina įrodyti savo teisumą, o partnerio asmenybė nuvertinama. Sutuoktinį pradedame laikyti žmogumi, kuris trukdo mums gyventi. Štai nuo čia ir prasideda tiesus kelias į skyrybas.

Tačiau egzistuoja viena labai paprasta frazė, pajėgi išgelbėti santykius.

Bėda ta, kad kilus konfliktui, mūsų psichika reaguoja pagal principą: „pulk arba bėk”. Tai streso situacija, kurios metu psichika įjungia gynybinį mechanizmą.

Barnio metu mes pamirštame, kad priešais mus – artimas, mylimas žmogus, su kuriuo susiejome savo gyvenimą. Mes žvelgiame į jį kaip į priešą, kaip į grėsmę savo savarankiškumui ir nepriklausomybei. Dėl to reaguojame agresyviai ir dažniausiai pasirenkame strategiją „Pulk!”

Tokiais momentais labai svarbu priminti sau pačiam, kad konfliktas šeimoje – ne karas. Konfliktas turi būti transformuojamas į bendrą problemos sprendimo ieškojimą.

Kaip jau buvo minėta, yra viena paprasta frazė, kuri gali padėti poroms barnio metu ir neleis viskam pasibaigti skyrybomis.

Kiekvieną kartą, kai baratės, ginčijatės, konfliktuojate, kai jaučiate susierzinimą ir prarandate kontrolę, kartokite sau ir savo partneriui:

„Atmink, mes su tavimi – viena komanda”.

Frazė pajėgi ne vien atvėsinti įkarštį. Ji primena, kad sutuoktiniai – tai partneriai, kurie dirba, kurdami bendrą projektą. Jo pavadinimas – „gyvenimas ir šeima”.

Ši frazė leis žmonėms atsikvošėti ir prisiminti, kad jie – ne priešai. Jie – komanda. O komandoje visus klausimus galima išspręsti taikiai, kai kiekvienas išklauso partnerį ir jiedu drauge priima abu patenkinantį sprendimą.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *