Užburtas ratas, iš kurio išsiveržti sunku

Egzistuoja emocinis badas, kai žmogus tiesiog džiūsta nuo teigiamų emocijų trūkumo. Nuo to, kad nėra nei meilės, nei nuoširdžios draugystės, nei džiaugsmingų įvykių, nei šviesių vilčių. Pasitaiko ir energinis pusbadžiavimas. Tai toks atvejis, kai organizmas gauna energijos, bet tik nepakankamą kiekį. Žmogus dirba, gyvena šeimoje, kartais išvažiuoja atostogauti. Tačiau energijos jam akivaizdžiai trūksta, kad galėtų gyventi visavertį gyvenimą ir kvėpuoti visa krūtine.

Emocinis badas

Emocinis badas ir energinis alkis skiriasi vienas nuo kito kaip visiškas skurdas ir kuklus neturtas. Kuklus, švarus, nepastebimas neturtas pamažu tyliai žudo gyvenimo džiaugsmą, o paskui ir patį žmogų.

Nieko blogo ir gėdingo gyventi neturtingai, tai ne – yda. Taip sakoma. Gėdingo nėra, bet blogio – pakankamai. Parduotuvėse reikia rinktis pigiausias prekes, raustis nukainotos produkcijos lentynose. Taupyti kiekvieną centą. Vilkėti drabužius iki visiško sudilimo ir siūti ant jų nepastebimus lopus. Valgyti kuo daugiau vandeningos sriubos ir kuo mažiau duonos. Duona juk brangesnė už sriubą iš vandens ir kruopų. Jūs nebadaujate, ne. Tačiau valgote košę be sviesto ir nieko skanaus nepasidedate ant stalo. Nebent tik per šventes. Ir reikia viską skaičiuoti, nuolat, be perstojo. Jeigu tik truputį viršysite biudžetą, neturtas kaipmat pavirs skurdu. Jūs nugrimsite į dugną.

Energinis alkis

Su energiniu alkiu vyksta tas pats. Energijos užtenka tik tiek, kad atidirbtumėte darbo dieną ir vakare atliktumėte buitinius darbus. Elektra išjungta, reikia eiti gultis, o ryte viskas prasidės iš pradžių. Švilpiko diena, kaip sakoma. Iš pradžių dar kyla minčių ir idėjų, kaip išsiveržti iš alinančios pilkos kasdienybės nelaisvės. Bet kiekvienas nusipirktas gardus kąsnelis taip pakerta biudžetą, kad paskui ilgai negalite atsigauti. Ir pradedate vengti tokių malonių akcijų, renginių ir susitikimų. Nes žinote, kad paskui bus jėgų nusilpimas ir ilga į pagirias panaši būsena, net jeigu jūs visai nevartojate alkoholio.

Energinis alkis prasideda, kai pinigų trūksta nuolat. Kai už darbą moka tik tiek, kad nenumirtumėte badu ir sumokėtumėte komunalinius mokesčius. Todėl jis susijęs su neturtu.

Prasideda jis nuo emocijų trūkumo, kai tarytum yra draugų ir mielų artimųjų, bet nėra nei laiko, nei jėgų šiai meilei išreikšti. Kai apsikabinimai ir bučiniai pasitaiko tik per šventes. O geras žodis ištariamas tik mokslo metų pabaigoje arba per laidotuves.

Kai nėra kelionių, išvykų, iškylų. Pasitaiko tik trumpa išvyka į uošvės sodą padirbėti ar už miesto, bet jos būna panašios į papildomą darbą.

Energinis alkis – kai patys sau beveik nieko neleidžiate. Nei pasijuokti garsiai, nei pasiųsti agresorių kuo toliau, nei nusipirkti sau tai, kas patinka. Ir net saldumynais palepinti savęs negalite. Gardumynai valgomi tik per šventes.

Ir dar viena energinio alkio priežastis. Galbūt jūs gaunate peno, energijos pakankamais kiekiais, bet organizmo viduje gyvena parazitas, kuris minta šia energija. Toks parazitas gali būti šalia jūsų gyvenantis energinis vampyras. O gali būti ir asmeninė neigiama programa, kurios nesuvokiate ir kuri suryja visas maistingąsias medžiagas, vitaminus, mikroelementus, kurie patenka į kūną.

Energinis neprivalgymas suformuoja uždarą ratą. Jūs vaikštote ratu ir prarandate jėgas. O tam, kad išsiveržtumėte iš užburto rato, reikia jėgų. Tačiau kasdien jų vis mažėja ir mažėja. Pavojingiausia tai, kad badą ir skurdą nesunku atpažinti, o neprivalgymą ir maskuojamus nepriteklius – sunku.

Badas ir skurdas gali būti stiprus stimulas veikti, o neprivalgymas verčia susitaikyti su esama padėtimi. Juk gali būti dar blogiau! Vis dėlto reikia pasistengti bent susimąstyti apie tuos resursus, kurie slypi jumyse nepanaudojami.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *