Vaikai geriau vystosi, kai pasakas prieš miegą skaito tėvas

Reguliarus skaitymas prieš miegą pagerina santykių su tėvais kokybę.

Kai tėvai, guldydami vaikus miegoti, skaito jiems knygas, jie skatina sūnus ir ypač dukras geriau išnaudoti savo vaizduotę. Dėl ko vaikai gauna daugiau naudos, negu skaitant mamai. Tokią išvadą padarė mokslininkai iš Harvardo universiteto.

Psichologai paprašė, kad tėvai ir motinos metus laiko skaitytų vaikams pasakas. Pasibaigus metams, mokslininkai įvertino vaikų pasiekimus ir išsiaiškino, kuo skiriasi skaitymo procesas pas vyrus ir moteris.

Paaiškėjo, kad tėvai ir motinos skirtingai skaito. Kai vaikas klausosi istorijos, moterys dažniau uždavinėja konkrečius klausimus. Pavyzdžiui: „”Kiek obuolių tu matai?” O vyrai labiau mėgsta abstrakčius klausimus ir situacijas. Jie gali paklausti: „O, pažiūrėk, kokios kopėčios. Pameni, pas mane buvo lygiai tokios pačios džipe?”

Šitokiu būdu sąveikaudamas su vaiku, tėvas įtraukia jį į „kūrybinę diskusiją”, o tai gerai stimuliuoja vaiko mąstymą ir vaizduotę. Dėl to, kad vaikui tenka kažką aptarinėti tėvui skaitant, jis ištobulina kalbos įgūdžius. Tarp viso kito buvo nustatyta, kad didžiausio progreso pasiekė tėvo skaitymo klausiusios mergaitės.

Tyrimo autorė psichologė Elizabet Duursma pažymi: „Įtaka, kurią daro tėvo skaitymas nakčiai, yra didžiulė, ypač jei vyrai pradeda tai daryti, kai vaikas sulaukia 2 metų amžiaus”. Šita pareiga paprastai laikoma grynai moteriška, motiniška. Galbūt dar ir dėl to vaikai labiau susikaupia ir dėmesingiau klausosi, jei skaityti pradeda tėvas. Vaikams tokia situacija yra ypatinga.

Tuo tarpu auklėjimo ekspertas Džastinas Koulsonas priduria, kad pats skaitymo procesas skatina plėstis vaiko žodžių atsargai. Be viso kito, šalia esantys tėvai padeda jaustis saugiau. O tai teigiamai veikia vaiko sugebėjimą mokytis.

Tyrimas taip pat parodė, kad reguliarus skaitymas prieš miegą pagerina santykius su tėvais bei padidina jauniausių klasių mokinių pažangumą moksluose.

Kaip liudija britų tyrinėtojų apklausos rezultatai, vaikus labiau motyvuoja mokytis ir daryti karjerą ne mamos, o būtent aktyvūs tėčiai, kurie užkrečia juos entuziazmu ir primygtinai paaiškina vaikui, kad jis turi gerai mokytis ir dirbti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *