Vaikinas slepia draugę – kaip tai suprasti?

Pastebėjote, kad vaikinas slepia jus nuo kitų? Ką reiškia, kai vyras stengiasi išlaikyti savo ryšius su mergina paslaptyje, paaiškino vokiečių porų santykių ekspertas Ericas Hegmannas.

Kodėl vaikinas slepia savo pažintį su mergina

Santykių pradžioje neretai pasitaiko, kad merginai atrodo, jog tarp jos ir vaikino viskas klostosi kuo puikiausiai. Jos manymu, apie jų ryšį jau turėtų sužinoti draugai ir artimieji. Tačiau vaikinas gudriai išsisukinėja ir atsisako ją su kuo nors supažindinti. Akivaizdu, kad jis nenori oficialiai pripažinti jos kaip draugės.

Šį fenomeną, kai partneris slepiamas nuo draugų ir šeimos, JAV psichologai pavadino anglišku terminu „stashing“, kuris ir reiškia slėpimą. Galimos partnerio slėpimo priežastys gali būti įvairios, nebūtina iškart įtarti žmogų, kad jis apskritai bijo prie ko nors prisirišti.

Baiminasi draugų nuomonės?

Kai vaikinas ar mergina pristato savo naująjį partnerį draugams ir artimiesiems, tai būna ženklas, kad jis jį vertina, brangina ir jaučiasi jam artimas. Toks supažindinimas pareikalauja drąsos, nes švelnus meilės daigelis retai kada ištveria ledinės kritikos audrą. Kaip jaustis įsimylėjusiam asmeniui, kai visi draugai nusuka akis, siunčia žinutes „Ar tu nejuokauji?“ ir atvirai smerkia jo pasirinkimą?

Atstūmimo ir pasmerkimo baimė daugumai žmonių, kurie trokšta kitų pripažinimo, daro didelį poveikį. Ji gali būti svari slėpynių žaidimo priežastis. Tokie asmenys paprastai pasistengia, kad jų naujasis draugas niekaip nefigūruotų socialiniuose tinkluose. Pavyzdžiui, jie nepristato jo kitiems per „Facebooką“ ar „Instagramą“.

Partnerį slepiantis asmuo nenori prisirišti

Kai partneris slepiamas nuo draugų ar šeimos narių, tai visada yra tikras požymis, kad žmogus abejoja savo jausmais arba nėra suinteresuotas rimtu ryšiu. Arba jis baiminasi, kad jam artimi žmonės sukritikuos jo pasirinkimą, arba jam neapsimoka pristatinėti draugės, nes yra įsitikinęs, kad iš šių santykių vis tiek nieko gero neišeis.

Partnerį pripažįstantis žmogus nebijo su juo pasirodyti viešai kaip pora

Priežastis, kodėl žmogus slepia partnerį, būna glaudžiai susijusi su jo saviverte. Jis baiminasi kitų nuomonės ir nėra tikras, ar gali prisipažinti dėl savo pasirinkimo, ar kiti jo nepasmerks. Daugeliu atvejų suveikia savisaugos instinktas.

„Viena mano klientė, – pasakoja E. Hegmannas, – bijojo ne tėvų ir draugų pasmerkimo ir naujo kontakto nuvertinimo, o priešingai – jų pritarimo. Jeigu visi pritartų jos pasirinkimui, ją apimtų prisirišimo baimė. Ji sakė: „Kai tik kiti pamatys, kad užmezgiau santykius, aš jausiuosi per daug įsipareigojusi ir per smarkiai suartėjusi.“

Gali pasitaikyti ir toks atvejis, kad slepiama draugė atrodo „per gera“. Tačiau to tikėtis neverta. Psichologai aiškiai nustatė: jeigu nauja mergina ar vaikinas po kurio laiko nepristatomi draugams, tai iš meilės nuotykio jokie rimti santykiai neišsirutulios.

Ir vyrai gali kentėti dėl slėpimo

Moterims ne ką dažniau pasitaiko būti slepiamoms už vyrus, tačiau jos anksčiau pastebi tai ir ima klausinėti. Pristatyti naują draugę kitiems šiais neįpareigojančių santykių laikais jau yra požymis, kad ji yra branginama ir artima širdžiai.

Ne veltui sakoma: parodyk man savo draugus, ir aš pasakysiu, kas tu esi. Labai dažnai šiame posakyje slypi tiesos grūdas: mes būname panašūs į žmones, su kuriais nuolat bendraujame, mes domimės panašiais dalykais, mus sieja bendra patirtis, nes kartu išgyvenome įvairių situacijų.

Galbūt pasitaiko vienas kitas atvejis, kad kas nors gėdijasi savo draugų rato ir bijo išgąsdinti savo naują partnerį. Tačiau tai neturėtų būti rimtas atsisakymo argumentas, greičiausiai tik nenoras leistis į glaudesnius santykius.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *