Vienintelė visų skyrybų priežastis

Yra vienintelė iš tiesų svarbi priežastis, dėl kurios suyra šeimos ir nutrūksta ilgalaikiai santykiai. Apie tai pasakoja šeimos santykių ekspertas Kevin A. Thompson.

Esu įsitikinęs, kad visų skyrybų priežastis numeris vienas – ne neištikimybė, ne finansinės problemos ir ne charakterių skirtumai. Išvardinti dalykai yra gilesnės problemos simptomai ir pasekmės.

Man atrodo, kad pagrindinė visų meilės santykių problema – nenoras investuoti į savo santuoką. Šia tema galime rengti nesibaigiančius debatus. Ar žmonės nustoja skirti vienas kitam laiką ir dėmesį, nes nebemyli sutuoktinio? O gal nustojo mylėti, nes buvo per daug tingūs ir nesistengė dėl savo santuokos?

Vienaip ar kitaip, daugybė šia tema atliktų tyrimų įrodo, kad galime paveikti savo jausmus, sąmoningai dėdami daugiau pastangų santykių išsaugojimui.

Gerai žinoma tiesa – labiau mylime ir branginame tai, ką gauti nebuvo taip paprasta. Pavyzdžiui, jei naujam  automobiliui taupėte du metus, greičiausiai jis jums bus ganėtinai brangus ir svarbus. Taip pat ir santykiai: meilės laužą reikia nuolat kūrenti rūpesčio, dėmesio, pagarbos „malkomis“. Mes mylime viską, kam skiriame daug laiko, energijos ir pinigų. Aistra, susidomėjimas ir meilė niekada negims tam, kas gauta lengvai ir be pastangų.

Ką tai galėtų reikšti kalbant apie santuoką? Jūs labiau mylėsite savo sutuoktinį, jei pasistengsite dėl savo santykių. Jūsų santuokos kokybė yra jūsų pastangų rezultatas. Jei nuolat ginčijatės ir negalite vienas kito pakęsti, greičiausiai čia kaltas ne jausmų atšalimas, o tai, kad per mažai stengėtės šildyti savo santykius.

Kita vertus, tai taip pat reiškia, kad jei jūsų jausmai partneriui susilpnėja, juos sėkmingai galima atgaivinti ir taip išsaugoti santuoką.

Aš konsultuoju poras, kurioms kyla sunkumų. Paprastai po pirmo susitikimo duodu vieną ir tą patį patarimą: einant ar važiuojant namo vienas kitam papasakokite jūsų pirmo pasimatymo prisiminimus. Ir tai, kuo jūs vienas kitą patraukėte. Verta prisiminti ir bendras svajones, kurias sutuoktiniai turėjo prieš keletą metų.

Tai panašu į archeologinius kasinėjimus. Kartais reikia gerai pasikapstyti savo sieloje, norint rasti giliai užslėptus jausmus ir buvusias gražias akimirkas. O prisiminus tai, kaip jums kažkada buvo gera, atgimsta ir meilė, trauka vienas kitam. Dažnai jausmai skęsta kasdienybės dulkėse, žmonės atpranta stengtis vienas dėl kito ir mano, kad meilė baigėsi.

Aš siūlau kiekvieną dieną kartoti šiuos penkis paprastus dalykus, kurie gali atkurti ir sustiprinti jūsų ir sutuoktinio meilę.

1. Klauskite sutuoktinio, kaip praėjo jo diena

To reikia ne jam. To reikia jums. Verta kasdien sau priminti apie tai, kad sunku ne tik jums. Domėkitės jo gyvenimu. Kalbėkitės apie tai, kas vyksta su jumis po to, kai peržengiate namų slenkstį.

2. Visuomet pabučiuokite vienas kitą susitikdami ir išsiskirdami

Bučinys stiprina ryš ir primena, kad jūs vis dar esate vyras ir žmona. Bučiuokite savo sutuoktinį, kai jis eina į darbą, kai susitinkate po nesimatymo. Paverskite tai įpročiu. Net ir tapęs rutina jis saugos jūsų santykius.

3. Rašykite vienas kitam

Klauskite sutuoktinio, kaip jam sekasi. Galbūt kaip tik dabar jam sunkus momentas ir jūsų palaikymas labai reikalingas.

Skambutis gali sutrukdyti, todėl verčiau rašykite žinutes tomis programomis, kurias abu naudojate: feisbuko messengeryje, viberyje, telegrame, kt. Tinka ir SMS žinutės ar elektroniniai laiškai. Svarbu parodyti artimam žmogui, kad ir išsiskyrę apie jį galvojate.

4. Kalbėkitės kasdien bent 5 minutes

Santykiams reikia pokalbių. Nėra laiko dienos metu? Pakalbėkite bent prieš miegą. Skirkite nors penkias minutes tam. Arba ryte, kai pusryčiaujate: nevalgykite tylėdami. Išjunkite televizorių, atidėkite į šoną telefonus. Pakalbėkite su žmogumi, kuris greta jūsų.

Tai gali būti ne taip paprasta – ypatingai, jei vaikai nuolatos reikalauja dėmesio. Tačiau vis tik raskite laiko savo partneriui – tai labai svarbu jūsų santykiams!

5. Apsikabinkite

Nors 30 sekundžių per dieną būkite apsikabinę.

Apkabinkite sutuoktinį prieš eidami į darbą, susitikę, prieš valgį, eidami miegoti, pabudę… Darykite tai kasdien. Fiziniai apsikabinimai padeda sielai ir protui užmegzti gilų ryšį su kitu žmogumi.

Tyrimais įrodyta, kad apkabinimai mažina kraujospūdį, taip pat artimiau sujungia su tuo, kurį apkabiname. Nuo apsikabinimų netgi gerėja atmintis! Fiziniai prisilietimai nė vien tik seksas – naudokite juos dažniau.

Jūsų santuokai nereikia nieko, išskyrus ketinimą ją išsaugoti. Laiminga šeima yra ta, kurioje abu sutuoktiniai supranta, kaip lengva prarasti tai, ką turi. Santuoką sunaikina ne išdavystė, o apatija – nepasiduokite jai!

Kevin A. Thompson

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *