Vieniši žmonės turi didesnę psichinių sutrikimų riziką

Versalio universiteto (Prancūzija) ekspertai paskelbė tyrimo, kuriame jie nustatė ryšį tarp psichikos ligų ir to, ar žmonės gyvena su kuo nors, ar vieni, rezultatus. 1993, 2000 ir 2007 metais buvo atliekamos apklausos, kuriose dalyvavo daugiau nei 20 tūkst. žmonių, šių apklausų rezultatus ir išanalizavo prancūzų mokslininkai.

Paaiškėjo, kad psichikos sutrikimų paplitimas tarp vienišų žmonių buvo žymiai didesnis nei tarp tų, kurie visus tuos metus gyveno ne vieni. Tuo pačiu metu vienišių skaičius tyrimo metu išaugo nuo 8,8 iki 10,7 procento. Kartu išaugo ir psichikos sutrikimų paplitimas tarp jų – nuo 14,1 proc. iki 16,4 proc. Įdomu tai, kad vienišas gyvenimas ir psichikos sutrikimai buvo susiję nepriklausomai nuo lyties ir amžiaus.

Specialistai mano, kad vienišų žmonių daugėja dėl įvairių sąlygų. Visų pirma, izoliacijai įtakos turi skaitmeninio pasaulio ir socialinių tinklų plėtra. Taip pat svarbų vaidmenį atlieka šiuolaikinė urbanizacija, miestų planavimas, darantis įtaką socialinei atskirčiai.

Mokslininkai teigia, kad būtina imtis tam tikrų priemonių, kurios prisidėtų prie vienišų žmonių socialinės paramos. Pavyzdžiui, vienišiems žmonėms jie pataria būtinai lankytis kokiose nors pomėgių grupėse, jungtis į grupes su žmonėmis, turinčiais bendrų pomėgių.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *