Vienpusė meilė: likimo dovana ar bėda?

Meilės jausmas kyla netikėtai. Dažniausiai jis nepriklauso nuo mūsų valios ir ne visada sulaukia atsako.

Sakoma, kad nelaimingos meilės nebūna. Šis jausmas esąs toks nuostabus, kad jis tiesiog negali daryti žmogaus nelaimingo.

Skamba įkvepiančiai, bet tie, kurie nors kartą susidūrė su vienpuse meile, pasakys, kad nieko gero joje nėra. Kai ištisas dienas svajoji apie žmogų, įsivaizduoji save jo glėbyje, o jis ir galvoti apie tave nenori, visai nelinksma. Norisi atsikratyti įkyrių minčių, bet ne kiekvienam pavyksta.

Kai kurie psichologai tvirtina, kad mes patys pasirenkame savo realybę. Jei esame pasirengę mylėti ir būti mylimi, tai gauname abipusius jausmus. Tie, kurie myli be atsako, iš tikrųjų nenori santykių, jiems patinka kentėti, jaudintis ir jaustis „ne tokiems kaip visi“, ypatingiems.

Sunku prisipažinti, kad jauti pasitenkinimą nuo skausmo – ne nuo fizinio (kitaip tai būtų visai kas kita), o moralinio. Kaip tik todėl mes ir neprisipažįstame, bet nesąmoningai pasirenkame partnerį iš tų, kurie nenori atsakyti į mūsų jausmus arba atsakę palieka mus.

Kad ir koks stiprus būtų jausmas, jis sugeba išblėsti, jeigu jo nekurstome.

Ar taip yra iš tikrųjų, sunku pasakyti. Nepaisant daugybės meilės be atsako variantų, specialistai sutaria, kad šį jausmą sunku pavadinti meile, veikiau stipria priklausomybe.

Abipusė dviejų žmonių meilė reikalauja nuolatinio palaikymo. Jai sunku egzistuoti be pasimatymų, apsikabinimų, glamonių, bučinių. Net atskirai gyvenančios poros stengiasi kuo dažniau susitikinėti, kitaip meilė nusilps.

O kaip būna vienpusės meilės atveju? Vienas dalyvių (tarkime, vyras) visu savo elgesiu tvirtai sako „ne“, O moteris myli jį, kenčia ir nervinasi. Jos jausmas gyvuoja, nepaisant to, kad jokio atsako nėra.

Sutikite, kad tai labai panašu į stiprią psichologinę priklausomybę. Pasitaiko ir taip, kad merginos įsimyli ne konkretų žmogų, o pavidalą, kurį pačios susikuria savo galvoje.

„Jis – švelnus, geras, kilnus, mes turėsime didelį namą, tris vaikus ir du šunis“, svajoja mergina. O jos jausmų objektas tuo metu vaikosi kiekvieną sijoną, naktis leidžia klubuose ir šaiposi iš giminaičių, kurie ragina jį vesti. Noras mylėti (bet ne meilė) aptemdo merginai akis, ir ji nepastebi, kad jos princas anaiptol nėra karališko kraujo.

Ar norite būti priklausomos nuo kažko? Nuo tokio, kuriam į jus nusispjauti? Kuris net negalvoja apie jūsų jausmus ir gali ramiai pasirodyti su kita mergina? Jeigu jūs suvokiate, kokia sunki jūsų padėtis, ir jums jau nusibodo verkti, praleidžiant visas gyvenimo įdomybes, tai pasvarstykite, kaip susivaldyti ir išmesti iš galvos žmogų, kuriam ten tikrai ne vieta.

Kaip išsivaduoti nuo meilės be atsako?

1. Pirmiausia reikia pripažinti sau, kad jis jūsų nemyli ir niekada nepamils. Visos problemos glūdi tame, kad jūs iki šiol guodžiate save viltimi dėl šviesios ateities kartu. Kad ir kaip ciniškai skamba, tokios ateities nebus! Stebuklų nebūna, jei ir pasitaiko, tai tikrai ne jums.

2. Pamilkite save. Dėl aklos meilės priklausomybės jūs visai pamiršote save. Atsakykite sau atvirai: ar imtų tikra dama, jaučianti savo vertę, kentėti dėl vyro, kuris nuo jos bėga? Kentėjime laimės negali būti. Kaip labai reikia savęs nemylėti, kad savu noru pasirinktum kentėjimą?!

3. Suraskite naują „narkotiką“. Jeigu jums patinka būti priklausomai, perkelkite savo dėmesį į kitą dalyką, kuris jus visai užvaldytų. Tai nebūtinai turi būti naujas meilės objektas. Galima pasirinkti įdomų hobį. Kai būsite užsiėmę kitais dalykais, liks mažiau laiko kvailoms mintims ir kentėjimui.

4. Susikoncentruokite į savo tobulėjimą. Tikriausiai laužote galvą, kas su jumis negerai? Kodėl jam nepatinkate? Ir iškart surandate savyje daugybę trūkumų, dėl kurių jis turėtų jūsų nemylėti.

Jeigu jums kažkas savyje nepatinka, tai kodėl to neištaisius? Tik tai darykite ne dėl jo, o dėl savęs. Ir nereikia perlenkti lazdos: apsiribokite grožio salonu ir sporto klubu. Išlikite savimi.

OriginalasNaujienos iš interneto

One thought on “Vienpusė meilė: likimo dovana ar bėda?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *