Vyresniojo vaiko trauma

Kai šeimoje atsiranda jaunesnis vaikas, tėvams, žinoma, nėra lengva. Tačiau patys sunkiausi pokyčiai laukia vyresnėlio. Tai būtent tasai momentas, kai jo tolesnis gyvenimas labai priklauso nuo tėvų elgesio.

Egzistuoja toks dalykas kaip „vyresniojo vaiko trauma“. Paprasčiau tariant, tai yra momentas, kai dar vakar buvai vienintelis, mažas, mielas, mūsų mylimiausias vaikas, ir staiga per akimirką tau tenka tapti suaugusiu.

Įsivaizduojate? Ne palaipsniui formuojantis ir bręstant, išgyvenant visus asmenybės raidos etapus, o iš karto. Jau vien tai yra stiprus smūgis psichikai. Pridėkime čia dar ir pavydą. Juk jeigu dar vakar visa tėvų meilė buvo nukreipta tik į jį, vyresnėlį, tai dabar ši meilė tapo bent jau perpus mažesnė.

Dažnai tokioje situacijoje vaiko galvoje susiformuoja tokie įsitikinimai: „Aš jiems daugiau nereikalingas. Aš blogas. Jie mane nustojo mylėti”.

Mažasis žmogus aktyviai priešinasi tokiam įvykių posūkiui. O ką jis gali priešpastatyti? Blogą elgesį. Agresiją, kaip jis mano, visų jo problemų kaltininko – jaunėlio – adresu. O svarbiausia – agresiją sau.

Mieli tėvai, prisiminkite vieną svarbų dalyką Kai šeimoje atsiranda jaunesnis vaikas, pirmą laikotarpį vyresniajam jūsų reikia tūkstantį kartų stipriau.

Jūsų užduotis – sukurti vyresnėliui saugumo jausmą. Taip, pasikeitė šeimos sudėtis, tačiau tai – vienintelis pasikeitimas. Tu lygiai taip pat mylimas. Toks pat brangus ir svarbus. Ir tu vis dar toks pat vaikas. Tu būtinai užaugsi, kai ateis laikas. Tačiau šiandien, kai tampi vyresniuoju, vis dar esi toks pat vaikas, kaip vakar, kai dar buvai vienintelis.

Labai svarbu leisti vaikui pajusti, kad jis liko vaiku. Patikėkite, kad ir kaip dabar naujagimiui reikia jūsų apkabinimų, vyresniam jų reikia dar labiau. Tačiau tik iš pradžių.

Kai vyresnysis vaikas supras, kad jo pagrindinis poreikis patenkintas, kad niekas iš jo nesiruošia atimti vaikystės, jis pats pradės stengtis bręsti. Ir pats su malonumu ir netgi su savo svarbos ir reikšmingumo jausmu, imsis vyresniojo brolio ar vyresnės sesers vaidmens.

Jei jūsų šeima pasipildė nauju nariu ir pastebėjote, kad vyresnio vaiko elgesys pasikeitė neigiama linkme, jokiu būdu nebarkite jo už tai! Atminkite, kad tokiu elgesiu jis jums šaukia, kad jam dabar labai trūksta jūsų meilės. Meilės, o ne įvairiausių meilybių. Ne saldumynų, ne išmaniųjų, ne filmukų ar kitokių užgaidų tenkinimo. Meilės. Ir tikrumo, kad viskas gerai. Tarp jo ir jūsų viskas gerai. Suteikite jam šitą tikrumo jausmą. Nedarykite jo vyresniuoju. Tegu vyresniuoju jis tampa pats.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *