Vyriška ir moteriška

Priimant sprendimą kurti šeimą, būtina turėti galvoje vyriškos ir moteriškos psichologijos skirtumus.

Įsivaizduokite bangas jūroje – su jomis galima palyginti santykius. Tai įvairios emocijos, kilimai aukštyn ir smukimai žemyn, kuriuos išgyvena sutuoktiniai. Moterys ir vyrai turi skirtingus emocinius poreikius. Moterims svarbus palaikymas, supratimas, pagarba, atsidavimas ir pripažinimas, o vyrams didelę reikšmę turi pasitikėjimas, priėmimas be mėginimų pakeisti ir perdaryti, dėkingumas, žavėjimasis ir pritarimas. Atsižvelgiant į šiuos poreikius, pavyksta išvengti tarpusavio nesupratimo ir daugelio kitų konfliktinių situacijų.

Taip pat harmoniją šeimoje gali suformuoti pozityvus atgalinis ryšys.

Detaliai informuokite, jog jūsų partnerio veiksmai jums patiko. Pavyzdžiui, „Vakar, kai padėjai susitvarkyti namuose, pajutau tavo rūpinimąsi ir man buvo labai malonu”. Nevartokite abstrakčių frazių: „Tu šaunuolis”, „Taip ir toliau!” ir pan.

Paaiškinkite, kodėl laikote partnerio veiksmus vertingais. Pavyzdžiui: „Vakar, kai padėjai susitvarkyti namuose, pajutau tavo rūpinimąsi ir man buvo labai malonu. Aš jaučiausi pavargusi, tu man padėjai ir aš galėjau anksčiau atsigulti”. Nevartokite apibendrinimų: „Laikau tavo veiksmus vertingais, nes nežinau, kaip visa tai pati būčiau padariusi”.

Papasakokite, ko tikitės iš partnerio toliau, kad būtų įtvirtintas teigiamas rezultatas. Pavyzdžiui: „Aš visada džiaugiuosi tavo pagalba”, „Ačiū, kad padedi, kiek gali”. Nevartokite frazių „Taip ir turi būti normaliose šeimose”, „Tikiuosi, dabar taip bus visada”.

Psichologai išvedė štai tokią formulę: Meilė + Savo ir partnerio poreikių žinojimas + Pasitikėjimas + Pakantumas + Bendri interesai + Pagarba = Laiminga šeima.

Harmoningi santykiai – tai visų pirma abipusė pagarba, šiluma ir tarpusavio supratimas. Kai du žmonės supranta ir gerbia vienas kito interesus. Harmonija mylinčių porų santykiuose – anaiptol ne „opcija pagal nutylėjimą”. Kad ją pasiektų, partneriai turi drauge dirbti su santykiais.

Dirbkite su santykiais, prižiūrėkite juos kaip sodininkas prižiūri augalą ir išsaugokite harmoniją šeimoje.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *