Kaip taip atsitinka, kad iš jaunų, gražių merginų daugybė moterų ilgainiui virsta „raganomis”? Ir ką daryti, kad taip neatsitiktų?
Šiame straipsnyje aptarsiu du variantus, kodėl taip gali atsitikti:
-
vyras = pavojus;
-
vyras = laimės šaltinis.
Šie du punktai gali gerokai sujaukti jūsų savijautą ir „padėti“ iš mielos merginos iškart peršokti į piktos raganos būseną.
Vyras = pavojus
Daugybei moterų tai – realybė. Taip atsitinka dėl kelių priežasčių: šaltas, atsiribojęs tėtis, agresyvus tėtis, emocinis ar fizinis smurtas iš bet kurio vyro pusės, tėtis, kurio nebuvo. Taip, net jei tėčio visai nebuvo, mergaitė jo nebuvimą gali suprasti kaip grėsmę savo egzistavimui visuomenėje, kai nėra kas ją apsaugotų.
Kai vyro įvaizdis prilyginamas pavojui, moteris paprastai pradeda neigti savo moteriškumą ir seksualumą. Ji užsidaro. Jai sunku būti gražia.
Ar pastebėjote, kad jums gali patikti gražios moterys, jums patinka daugybė kaukių, kremų, bet pasidaryti kaukę sau – sunkus darbas, tikra katorga. Taip yra todėl, kad visos jūsų pastangos veda prie jūsų moteriškumo ir seksualumo atskleidimo, o jums tai reiškia, kad vyrai žiūrės į jus, trokš jūsų, norės jūsų dėmesio.
Jei jums sunku nusibrėžti ribas, nemokate pasakyti „ne“, o vyrams ištartas šis žodis sukelia kaltės jausmą, reiškia, jums lengviau atsisakyti savo grožio, nei atlaikyti gyvenimo smūgius. Nes jums tai yra tarsi karo veiksmai.
Norėdamos suprasti, kas jums yra vyras, išanalizuokite, kaip lengvai einate į pasimatymus. Jei jums tai malonumas, tai jūs į vyrus žiūrite kažkaip kitaip, jeigu tai – katorga, tai greičiausiai jie jums yra pavojingi. Tai geriau aptarti su psichologu, nes tokia tema retai būna paviršutiniška ir, kaip taisyklė, reikia grįžti giliai į vaikystę, kad atkapstytume priežastis. Bet su tuo tikrai galima ir reikia dirbti. Ir rezultatai bus.
Vyras = laimės šaltinis
Šioje lygtis gali būti daug moters elgesio variantų, bet dažniausiai moteris tiesiog susiranda vyrą, kad turėtų kam suversti visą atsakomybę už savo ir šeimos gyvenimą. Už jų santykius, už jos gerovę, už vaikus. Moteris atsisako draugių. Po vestuvių ir vaiko gimimo ji nurimsta ir nutaria, kad gyvenimas pasibaigė, beliko nugyventi savo amželį. Šalia juk yra mylimasis.
Šis vaidmuo labiau primena „susiradau sau tėtį“, kai moteris tampa bejėge mergaite. Šiuo atveju seksualumas ir moteriškumas deformuojasi. Moteris tampa infantili. Disbalansas akivaizdus. Šiuo atveju mergaitei vaikystėje trūko tėčio dėmesio, priėmimo ir paramos.
Užaugusi mergaitė toliau ieško viso to vyruose. Dažnai tokios poros puikiai sutampa. Vyrai taip pat turi poreikį rūpintis bei globoti ir gali ieškoti sau „dukrelės“, kad realizuotų save. Be to, šis derinys yra pakankamai saugus: moteris niekur nuo jo nedings. Jei tik neperaugs savo vyro.
Tokioje situacijoje taip pat svarbu dirbti su savimi. Būtina atkurti tėčio šilumą ir meilę. Tai labai gerai daryti su psichologu vyru. Svarbu pasirinkti tokį, kuris gali suteikti tai, ko trūksta terapijos metu.
Vyro figūra – svarbi moters vystymosi dalis. Neįmanoma tapti moterimi be kontakto su vyru. Svarbu, kad šis kontaktas būtų kokybiškas ir ugdantis, o ne žeminantis. Jei jums sunku kurti santykius su vyrais, jei seksualios moters vaidmuo jums yra sunkus ir varginantis, ieškokite tėčio arba to, kuris iškreipė jūsų suvokimą.
Labai svarbu dirbti su vyriškuoju įvaizdžiu ir, jei reikia, atleisti. Išvalyti save nuo skausmo, kurį patyrėte ir kuris pakeitė jūsų požiūrį į save ir savo esybę. Moteriškumas – tai dovana, ir ji yra nuostabi, jei tik ją išvalysite nuo visko, kas nereikalinga.