Vyrų poreikiai žvelgiant moterų akimis

Gyvenime ne viskas lengvai klostosi. Darome klaidas, už kurias kartais mokame metų metus. Vyrų ir moterų santykių tema jaudina daugumą iš mūsų. Juk daugumą klaidų padarome būtent bendraudami su mylimu žmogumi, kaipo nebūtų keista. Apie tai prirašyta kalnai knygų, tačiau tema tebelieka aktuali ir netgi aštrėja mūsų dienomis, kai visuomenė darosi vis labiau susiskaldžiusi. Ir teorija čia mažai ką gali padėti, kadangi būtent praktikoje atsiskleidžia dauguma niuansų ir išryškėja tokie negatyvūs momentai, kurių nė neįtarėme aptikti savyje ir partneryje.

Kai žmogui viskas gerai, jis neieškos nieko naujo ir tenkinsis tuo, ką turi. Tačiau žmogaus prigimtis reikalauja augti ir tobulėti. Tas pats pasakytina ir apie santykius. O gamta, Visata mums padeda tai daryti. Štai taip ir pritraukiame sau būtent tuos partnerius, su kuriais tenka šlifuoti charakterį, suaugti, pasisemti išminties.

Vyrai ir moterys turi skirtingus gyvenimo uždavinius, kaip ir skirtingus poreikius. Negavę, ko reikia, jaučiame vidinį nepasitenkinimą gyvenimu, kuris skatina mus leistis į paieškas. Ir jeigu tai užtrunka, prisikaupia negatyvo, kuris pradeda daryti įtaką santykiams – nepastebimai arba akivaizdžiai.

Mums reikalingas saugumas, stabilumas, pasitikėjimas rytojaus diena. Taip pat mums reikia maitintis, rūpintis organizmu ir tenkinti pagrindinius fizinius poreikius. Apie mainus, kurie vyksta tarp vyro ir moters, parašysiu kitą kartą, o dabar kalba apie kitką – apie tai, kad be fizinių poreikių mes turime dar ir dvasinių, emocinių. Be to, vyrams jie reiškiasi ne taip pastebimai, bet dėl to šie poreikiai netampa mažiau svarbūs. Galima vyrą skaniai maitinti, skalbti jo drabužius ir rūpintis juo, tačiau daugiausia, ko gali tikėtis iš tokių santykių – paprasto dėkingumo.

Laikui bėgant toks rūpinimasis taps jam savaime suprantamu dalyku ir bus nuvertintas. Ne, visa tai vyrui, žinoma, malonu, bet ne svarbiausia. Daug moterų to paprasčiausiai nesupranta, o paskui nustebusios šūkauja: “Aš jam pusę gyvenimo paaukojau, o jis…”. Jaukumas, komfortas, rūpestingumas – tai tik dalis to, ką moteris kuria gyvenime. Jai tai svarbu ir neretai ji pati norėtų tą patį gauti sau. Dėl to moteris ir duoda visa tai vyrui, paslapčia vildamasi gauti tą patį iš vyro.

Bet jeigu moteris vyro nemyli, ar meilė praėjo (jei apskritai buvo), prasidės pokalbiai pakeltu tonu, vyro žeminimas, smūgiai į skaudžiausias jam vietas. Skandalingų meilių nebūna. Tą turi prisiminti abu – ir vyras, ir moteris.

O vyrui kur kas svarbiau jausti savo būseną greta moters – jausmą, kad esi reikalingas, reikšmingas, lyderis, gynėjas. O dar jausti iš moters sklindantį nuoširdaus džiaugsmo, susižavėjimo srautą, išgirsti pagyrimą ir paskatinimą. Ir kuo sodresnė, pozityvesnė ši energija, tuo vyras sėkmingesnis gyvenime. Ir tada jau nėra tokia svarbi būsto atributika (jis apskritai gali nekreipti dėmesio į tvarką ir švarą namuose), jei patenkinti jo svarbiausi emociniai poreikiai.

Vyrui būtina pailsėti namuose ne tik fiziškai, bet ir morališkai – tam tikrą laiką nepasikrauti problemomis. Buityje, problemų, žinoma, visada pakanka, niekur nuo jų nesidėsi. Kažkas sugenda, sulūžta, kažką reikia pakeisti. Visa tai galima padaryti bet kuriuo patogiu laiku. O sugrįžus namo, vyrui tiesiog būtina pasinerti į namų jaukumą, pajausti, kad čia jis visada laukiamas ir mylimas. O dar – pamatyti mylimos moters šypseną, jos spindinčias akis.

Nes giluminis vyro poreikis ir jo uždavinys – padaryti savo moterį laiminga. Jeigu taip ir yra, vyras pasąmoningai save vertina. Moteris laiminga ir patenkinta, šypsosi – vadinasi, jis šaunuolis. Jeigu pastoviai nepatenkinta, pikta ir nelaiminga – nevykėlis. O štai, kad moteris šypsotųsi ir džiaugtųsi susitikimu su vyru, jai reikia patenkinti savus poreikius. Tačiau tai jau tema atskiram straipsniui.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *