Vis daugiau moterų stengiasi rūpintis savo saviverte. Bando kažkaip ją pakelti, o kitos tiesiog mėgina suprasti savo savivertės lygį. Tikiuosi, šis tekstas suteiks keletą orientyrų, kurie padės išsiaiškinti žemą moters savivertę.
Pirmasis ženklas. Moteris neišsako savo nuomonės. Tai galima stebėti ir darbe, ir draugų kompanijoje. Ji stengiasi laikytis bendros nuomonės ir nesivelti į ginčus. Pavyzdžiui, jei trys žmonės nori eiti į pikniką, o trys – į kiną, ji pasakys: „spręskite patys”. Net jeigu ji pati norėjo iškylos.
Žema savivertė – tai tada, kai žmogus baiminasi dėl savęs. Dėl savo socialinio statuso, dėl konfliktų. Kai nenori išsišokti, išsiskirti iš kitų. O aukšta savivertė yra tada, kai žmogus išsako savo nuomonę ir nebijo kritikos.
Antrasis požymis – kai moteris labai daug dėmesio skiria savo išvaizdai. Ne kaip dauguma moterų, bet žymiai daugiau. Svarbu, kai ji stengiasi atrodyti gerai visada, kur reikia, ir kur nereikia. Net jeigu tai viso labo susitikimas su draugais.
Išvaizdos sąskaita ji bando kompensuoti nepasitikėjimą savimi, žemą savivertę. Nes jeigu moteriai su savigarba viskas gerai, ji stengsis idealiai atrodyti tik tais atvejais, kai tai atlieka kokį nors konkretų vaidmenį. Pavyzdžiui, susiruošė eiti į pokalbį dėl darbo.
Dar vienas žemos savivertės požymis – kai moteris nuvertina savo lygį, nuvertina pati save, lygindama save su vyrais. Pavyzdžiui, draugė pataria susipažinti su šiuo vyriškiu, o moteris jai atsako: „tai ne mano lygis, jis man nepasiekiamas”. Ir jei akivaizdžiai matosi, kad moteris ne prastesnė, o gal net geresnė, vadinasi, esama problemų su saviverte.
Nes jeigu moteriai viskas gerai su saviverte, ji pasirengusi susipažinti su praktiškai bet kokiu vyriškiu. Jeigu jis man patinka, aš su juo susipažinsiu – toks normalios moters kriterijus. O jeigu savivertė žema, moteriai net mintis apie tokį vyrą bus nepriimtina.