4 klausimai, kurie padės išvengti klaidingų sprendimų

Vidutiniškai žmogus per dieną priima apie 35 000 sprendimų – nuo drabužio pasirinkimo ryte iki kėdės, ant kurios jam reikės sėdėti per susirinkimą darbe. Mokslininkai apskaičiavo, kad mes priimame kasdien net apie 200 sprendimų, susijusių tik su maistu.

Tyrimai parodė, kad šie sprendimai gali mus morališkai ir fiziškai išsekinti. Paslaptis kaip priimti teisingą sprendimą yra paprasta: reikia išsiaiškinti savo vidinius resursus ir suvokti savo ribas.

Amerikiečių psichologė Melody Wilding rekomenduoja reguliariai daryti pertraukas ir paklausti savęs keturių dalykų.

*Ar aš jaučiu alkį?

*Ar aš esu susinervinęs (susinervinusi)?

*Ar aš jaučiuosi vienišas (vieniša)?

*Ar aš esu pavargęs (pavargusi)?

Šie klausimai apima mūsų pagrindinius poreikius. Jeigu į kurį nors klausimą atsakote teigiamai, tai jūsų būsena yra prasta ir jūs priimsite neteisingą sprendimą. Šios pertraukėlės padės jums geriau rūpintis savimi ir kontroliuoti savo reakcijas asmeniniame gyvenime ir darbe.

Jeigu esate alkani

Kaip parodė tyrimai, mažas cukraus kiekis kraujyje gali sukelti nerimą ir panikos simptomus, todėl maitinkitės reguliariai. Jeigu jaučiate alkį, suvalgykite ką nors prieš priimdami sprendimą.

Jeigu pykstate

Nors pyktis yra negražus bruožas, tačiau tai yra normali žmogiška emocija, tik reikia mokytis konstruktyviai su ja susidoroti. Tyrimai parodė, kad „garo nuleidimas“ duoda daugiau žalos, nei naudos. Tačiau ir užgniaužti neigiamų emocijų savyje neverta. Verčiau atsipalaiduokite ir objektyviai paanalizuokite situaciją.

Jeigu jaučiatės vieniši

Jeigu pagaunate save, kad priėmėte impulsyvų sprendimą, vadovaudamiesi emocijomis, gali būti, kad jus slegia vienatvė. Paskambinkite draugui, nueikite į knygyną, pakvieskite kolegą išgerti kavos, pabūkite tarp žmonių ir tik tada vėl grįžkite prie darbų.

Jeigu pavargote

Dėtis labai užimtu žmogumi tapo madinga. Tai yra geras būdas išsireikalauti pagarbos sau, tačiau nuolat gyventi ant išsekimo ribos yra neracionalu. Numatykite savo darbotvarkėje pakankamai laiko poilsiui ir gerai išsimiegokite naktimis.

Jei įprasite kasdien reguliariai kontroliuoti savo nuovargio lygį ir laiku pasirūpinti savimi, priimsite mažiau klaidingų sprendimų ir jūsų gyvenimas pastebimai pagerės.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *