Ar galima valgyti kiaušinienę kiekvieną dieną

Kiaušinienė yra ne tik sotus ir skanus, bet ir sveikas patiekalas. Daugelis žmonių rytą pradeda nuo keptų kiaušinių ir jiems kyla klausimas, kiek sveika valgyti kiaušinius kiekvieną dieną.

Kiaušinienėje yra daug vitaminų ir mineralų. Pirmaeilę reikšmę turi riebalinių rūgščių kiekis. Jos dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose ir teigiamai veikia smegenų veiklą. Kiaušinių sudėtyje esantys vitaminai atsispindi plaukų, nagų ir odos išvaizdoje.

Pagrindinė vertybė slypi baltymuose, kurie yra kūno statybinė medžiaga. Baltymai dalyvauja kuriant raumenis, sausgysles, organus ir odą. Be jų, kiaušiniuose yra lipidų, amino rūgščių ir B grupės vitaminų bei kitų naudingų elementų.

Kad kiaušinienė būtų sveikesnė, reikia naudoti šiek tiek augalinio aliejaus. Užtenka tik juo patepti keptuvės dugną. Norint sumažinti riziką užsikrėsti žarnyno infekcijomis, kiaušinius būtina gerai iškepti, ypatingą dėmesį skiriant baltyminei daliai.

Egzistuoja nuomonė, kad negalima reguliariai valgyti kiaušinių, nes tai kenkia širdies ir kraujagyslių sistemai dėl didelio cholesterolio kiekio. Iš tiesų, tryniuose yra nuo 200 mg cholesterolio, tačiau daugybė tyrimų nepatvirtino, kad jo kiekis kraujyje padidėja žmonėms, kurie reguliariai suvalgo tris kiaušinius per dieną.

Cholesterolis kiaušiniuose vargu ar gali būti vadinamas bloguoju. Daug kenksmingesni šiame produkte yra vadinamieji transriebalai. Suaugęs žmogus gali reguliariai suvalgyti iki dviejų sveikų kiaušinių per dieną, tačiau apskritai baltymų galima valgyti daugiau.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *