Ar norite, kad jūsų vaikai būtų laimingi santykiuose?

Tuomet pažiūrėkite, kas dabar vyksta jūsų pačių santykiuose, jūsų šeimoje?

Seniai žinoma, kad vaikai nesąmoningai kopijuoja savo tėvus. Tai evoliucinė programa. Santykiai su tėvais įtakoja mūsų asmeninių savybių formavimąsi ir tai, kokią šeimą mes paskui imame kurti, kokį modelį pasirenkame pasąmoningai. Dažniausiai viskas vyksta būtent pasąmoningais, automatiškai. Nors žymiai efektyviau į šeimos kūrimo klausimą žiūrėti suvokiant save, savo poreikius, tikslus ir uždavinius.

Tačiau mokyklose to nemoko, o mūsų tėvai dažnai patys nieko nesusigaudė šioje sferoje…

Tai gal bent jūsų vaikams labiau pasiseks?

Rinkdamiesi partnerius dažnai pasirenkame tuos, kurie yra panašūs į mūsų tėvus. Toks pasirinkimas pagal mūsų iš prigimties tingių smegenų logiką yra įprastas, pažįstamas, saugus. Bet ar šis pasirinkimas mums tiks – štai kur didelis klausimas…

Juk mes šitokiu būdu kopijuojame savo tėvų pasirinkimą. Ir iš čia susiformuoja prielaidos probleminėms šeimoms, turinčioms neigiamų pasekmių, o ne taip trokštamam laimingam šeimyniniam gyvenimui tiek patiems sutuoktiniams, tiek šiose šeimose gimusiems vaikams.

Ką mato vaikai? Barnius, skandalus, šaltumą ir susvetimėjimą tarp tėvų. Visa tai ne tik atima iš jų atramą, bet ir suformuoja vyro ir žmonos sąveikos modelį, šeimos modelį.

Vaikai, augantys šeimoje, kurioje viešpatauja harmonija, puikūs santykiai, daug labiau linkę tapti savimi pasitikinčiomis, sveikomis asmenybėmis, ateityje jie nusiteikę tvirtai šeimos sąjungai, sėkmei ir pilnatvei. Saugumo jausmą jie gauna per tėvų dėmesį ir meilę, palaikymą, teigiamas emocijas.

Vaikas, augęs nerimo ir įtampos kupinoje atmosferoje, „instaliuoja” sau programas, kurios vėliau trukdo gyvenimui, santykiams, sėkmingam vystymuisi. Jam sunku pasitikėti savimi, pasauliu, žmonėmis. Baisu prie ko nors prisirišti ir užmegzti artimus santykius.

Gera žinia ta, kad viską galima pakeisti.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *