Ar valgyti reikia kas keturias valandas?

Klausimas. Ar tiesa, kad norint išlaikyti dailias formas reikia valgyti ne rečiau kaip kas keturias valandas? Girdėjau, kad pavalgius medžiagų apykaita suaktyvėja, o po keturių valandų sumažėja ir organizmas pradeda kaupti riebalus.

Atsako gydytoja dietologė Žana Antonova

Norint ne tik išlaikyti dailias formas, bet apsisaugoti nuo daugelio ligų ir sveikai maitintis rekomenduojama valgyti kas 4-6 valandas: trys pagrindiniai patiekalai (pusryčiai, pietūs, vakarienė) bei 2-3 užkandžiai tarp jų. Reguliarus valgymas apsaugo nuo persivalgymų, užtikrina pastovų gliukozės kiekį kraujuje; geriau pasisavinamos maistinės medžiagos, gaunamos su maistu.

Iš tikrųjų pavalgius medžiagų apykaita suaktyvėja, o po keturių valandų sumažėja, nes maždaug per tokį laiką (3-4 val.) suvirškinamas maistas. Ar organizmas pradės kaupti riebalus, priklauso nuo maisto kiekio ir jo subalansuotumo. Didelė maisto energetinė vertė ir mažas fizinis aktyvumas bei neproporcingai paskirstytos maistinės medžiagos (maiste vyrauja per didelis kiekis riebalų ar angliavandenių) sąlygoja riebalinio audinio vešėjimą.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *