Ar žmonės iš tiesų gali susižavėti iš pirmo žvilgsnio

Nauji tyrimai rodo, kad žmonės iš tiesų gali „susižavėti” iš pirmo žvilgsnio. Tyrimai paaiškina, kodėl žmonės gali greitai pajusti tvirtą ryšį. Pasirodo pokalbio kokybė ir ryšio jausmas yra glaudžiai susiję. Sąvoka „patinka iš pirmo žvilgsnio” gali būti labai reali.

Visada malonu, kai susipažįstame su nauju žmogumi ir pajuntame greitą ryšį. Tai gali nutikti vakarėlyje, darbo pokalbyje ar net per pirmąjį pasimatymą.

Kai žmonės pasakoja pajutę momentinį „spragtelėjimą” arba šiltą ryšį su ką tik sutiktu žmogumi, kiti dažnai būna skeptiški.

Dažnai spėjame, kad jie per daug pasikliauja pirmuoju įspūdžiu arba kad tiesiog per daug trokšta susirasti naują partnerį.

Na, o nauji tyrimai rodo, kad kai žmonės greitai reaguoja vienas į kitą pokalbio metu, jie iš tiesų jaučia, kad rado savo antrąją pusę ir jaučia ryšį.

Tai labai prasminga. Kai žmonių požiūriai, įsitikinimų sistemos ir interesai panašūs, jiems lengviau užmegzti dialogą, o pokalbis vyksta sklandžiai ir yra lengvesnis.

Taigi galbūt pirmas įspūdis, susidarytas pokalbio metu, iš tikrųjų yra geras ir patikimas suderinamumo rodiklis, o ne pernelyg skubota išvada.

Be to, asmens poreikių lygis gali būti mažiau susijęs su tuo, kaip jis išgyvena pirmąjį susitikimą ar pasimatymą, nei manėme iš pradžių.

Priešingai, ryšys gali būti tikras, apie kurį signalizuoja greitas ir lengvas dialogas.

Juk įvairaus amžiaus asmenims dažnai būna sunku paaiškinti, kodėl jie lengviau bendrauja su vienais, bet ne su kitais.

Po pirmojo pokalbio, žinoma, siekiama išsiaiškinti, ar būsimi pokalbiai su tuo pačiu asmeniu bus tokie pat šilti ir malonūs.

Tiems, kurie bando susirasti naujų draugų, partnerių ir t. t., galima daryti išvadą, kad pokalbio kokybė gali būti tokia pat ar net svarbesnė už daugelį kitų bendrumo veiksnių, įskaitant profesiją, išsilavinimo lygį ir pan.

Jei norite, kad pokalbis būtų vertinamas kaip gerai vykęs ar vykęs:

Elkitės smalsiai ir domėkitės tuo, ką sako kitas žmogus.

Įdėmiai klausykitės. Reikia išlikti atidiems ir stengtis nesiblaškyti.

Palaikykite pokalbį energingai.

Pagal psychologytoday.com parengė Tomas GINTARIUSNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *