Artimų žmonių frazės, kurias vertėtų ignoruoti

Psichologai teigia, kad tikrai ne viskas, ką sako artimieji, verta dėmesio. Kai kuriuos patarimus ar priekaištus galima drąsiai ignoruoti. Tai išgelbės jus nuo nereikalingų pergyvenimų ir tikrai pagerins jūsų gyvenimo kokybę.

Kalba eina apie šias labai įprastas frazes.

Tau nepavyks!

„Tau nepavyks sukurti savo verslo!”, „Tau nesigaus derinti darbo su vaiko priežiūra!”, „Tau nesigaus gauti paaukštinimo” ir t.t.

Vyresnioji karta dažnai net suaugusiuose vaikuose ar anūkuose tebemato mažus vaikus, neišmanėlius, kurie nepajėgūs prisiimti atsakomybės už savo gyvenimą. Dėl to jie vienokią ar kitokią situaciją vertina savaip.

Tačiau tai visiškai nereiškia, kad tai, ką suplanavote, nesuveiks. Tokius sprendimus priimkite patys, neklausydami artimųjų. Tik jūs patys žinote, ko norite, ir esate pajėgūs tai padaryti, kad ir kas atsitiktų.

Tu privalai!

„Privalai atvažiuoti Kalėdoms”, „Privalai daug uždirbti”, Privalai būti gera namų šeimininkė”.

Vyresnioji karta buvo auklėjama pakankamai griežtai, jiems buvo primesta, kad jie yra kiekvienam kažką skolingi ir kažką privalo. Jie visiškai realiai negali suprasti, kad galima gyventi be įpiršto pareigos jausmo. Ir jie nuoširdžiai galvoja, kad santykiai kuriami iš pareigos, o ne iš meilės.

Atminkite, žodis „privalai” gali būti taikomas tik tuo atveju, jei reikia maitinti ir prižiūrėti savo kūdikį, ir kitose panašiose situacijose. Tačiau jūs nieko niekam neprivalote santykiuose tarp žmonių.

Galvok apie ateitį!

a) „Kada gimdysi?!”

Jūsų artimiesiems dažnai sunku susitaikyti mintimi, kad galite gyventi ne taip, kaip jie įsivaizduoja. Jūs galite nesituokti iki 30 metų, negalvoti apie vaikus iki 35 metų arba, priešingai, nuspręsti tapti mama 25 metų.

Psichologai įsitikinę, kad apie ateitį reikia mąstyti konstruktyviai. Tai yra, nustatyti tikrus tikslus ir perspektyvas, ir judėti jų link. Nei daugiau, nei mažiau.

b) „Tau jau laikas”

„Tau jau laikas tuoktis”, „Laikas gimdyti”, „Laikas pagalvoti apie savo būstą” ir t.t.

Taip, vyresnioji karta tavo gyvenimo scenarijų mato per savo patirties ir savo klaidų prizmę. O jūs turite savo kelią. Ir kai kurie veiksmai, kuriuos jums primetė artimieji, gali padaryti jus nelaimingais.

Tiesiog užduokite sau klausimą „Ko norėčiau pasiekti po 5 metų?” Atsakykite į jį ir eikite siekti savo tikslų.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *