Atstumta meilė

Atstumta meilė gali suformuoti labai stiprius negatyvius įsitikinimus, pavyzdžiui, kad nėra ir būti negali ilgalaikių santykių, kad vyrai ieško tik naujų seksualinių patirčių, o moterys vadovaujasi tik merkantilizmu.

Gyventi su jausmu, kad esi paliktas/a, yra blogiausia iš visų. Tai gali labai destruktyviai paveikti požiūrį į save ir išorinį pasaulį, taip pat lūkesčius, susijusius su naujais santykiais. Tuo pat metu šis skausmingas jausmas gali formuoti neigiamą požiūrį į save: „Esu beviltiškas, negražus, kvailas žmogus” ir pan.

Kito mėginimo sukurti santykius metu tai lemia nepasitikėjimą, įtarumą, nelankstų, nenatūralų elgesį. Tuo pat metu lūkesčiai dėl naujų santykių gali likti tokie patys kaip anksčiau, ir netgi dar blogiau – jie gali išaugti.

Dėl lūkesčių santykiai nesimezga ir tikimybė, kad jie bus užmegzti, mažėja. Neabejotina, kad kiekviena patirtis daro įtaką sekančiai, vėliau įgyjamai patirčiai, tačiau nepamirškime, kad net į pirmuosius santykius ateiname su tam tikrais išankstiniais nusistatymais ir su kažkokiais konkrečiais daugiau ar mažiau suvokiamais lūkesčiais.

Iš kur mumyse atsiranda kyla šie pirmieji lūkesčiai ir seksualinių santykių troškimas?

Iš santykių su tėvu, motina, artimais giminaičiais ir draugais. Iš to, kaip mes susikuriame savo pačių įvaizdį, kuris yra prisirišimo, bendravimo ir jausmų reiškimo, kuriuos įsisavinome būdami dar vaikai, rezultatas.

Moteris perima iš tėvo. Jis – pirmasis vyras, kuris į savo dukrą žvelgia kaip į mylimą vaiką ir būsimą moterį. Tai, ką ji iš jo išgirsta, išliks joje visam laikui. Ir su tokiu požiūriu ji užmezga pirmuosius romantiškus santykius, patiria pirmuosius „drugelius pilve”. Ji tiki savo verte, ji išdrįsta suformuluoti lūkesčius.

Arba atvirkščiai, atstumta meilė suformuoja visiškai kitą būseną – moteris yra pasimetusi, sugniuždyta ir nesijaučia saugi.

Ką daryti?

Nustokite idealizuoti žmogų, kuris jūsų nemyli. Jis nėra sudarytas vien iš dorybių, kaip ir bet kuris kitas žmogus. Pagalvokite apie jo trūkumus ar įpročius, kurie jus erzino arba kurių nesupratote. Net ir iš mažiausių trūkumų puokštės galima susidaryti visiškai įprasto, normalaus žmogaus įvaizdį, kurio pakaitalą visada galite rasti be didelių pastangų.

Simboliškai tai galima padaryti tokiu būdu: viską, ką jaučiate širdyje, užrašykite ant popieriaus, garsiai perskaitykite, kad geriau suvoktumėte, o tada simboliškai sudeginkite, suplėšykite tą lapelį. Tai tradicinis būdas atsikratyti neigiamų emocijų. Žinoma, stebuklingu būdu meilės nepamiršite, tačiau pasijausite žymiai geriau, kadangi pagaliau pradėjote dirbti savo naudai.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *