Baimė būti atstumtai

O ką, jei visi pamatys, kokia esu iš tikrųjų? Ne, taip negalima, pernelyg rizikinga. Geriau būsiu nepastebima, tada neišprovokuosiu kritikos ir pasmerkimo. Arba apsimetinėsiu, prisitaikysiu prie aplinkos kaip chameleonas, stengsiuosi atitikti kitų žmonių lūkesčius. Tada manęs tikrai neatstums ir nepaliks.

Aš tau būsiu tokia, kokios tu nori, tik nepalik manęs.

Pirma. Tu ieškai kažkokio universalaus recepto, kaip tapti tokia, kokios niekas ir niekada neatstums. Matuojiesi sau įvairiausius vaidmenis ir kaukes, tuo pačiu vis giliau ir beveik nebegrįžtamai išduodama save ir savęs atsisakydama.

Vertėtų pradėti pažintį su savimi, pajausti, kurioje srityje savęs atsisakei, ką būtent savyje atstūmei, tarsi peiliu nuo savęs atrėžei, kad įtiktum kitiems.

Antra. Kitados tu įsisąmoninai, jog tokia, kokia esi iš tikrųjų tu „neverta” meilės, artumo, kontaktų su kitais.

Vertėtų suprasti, kad negali būti atsakinga už kito žmogaus reakciją į tave, tai neįmanoma. Tai to žmogaus pasirinkimas. Jo reakcija į tave byloja apie tą žmogų, o ne apie tave. Atskirk šiuos du dalykus.

Trečia. Tu visą laiką krapštaisi savyje, nagrinėji, kapstaisi, ieškodama vis naujų ir naujų priežasčių, kodėl tokia esi, kas su tavimi negerai. Užuot buvusi vientisa asmenybe, tapai panašia į olandišką sūrį – viduje vien skylutės, tuštuma ir tyla.

Vertėtų suprasti, kad su tavimi iš tikrųjų yra viskas gerai. Ir tai tik tavo pačios pasirinkimas – ar laikyti tiesa aplinkinių nuomonę apie tave, ar formuoti požiūrį į save pagal kitų žmonių nuomones. Jei nutarsi, kad svetimos nuomonės svarbesnės, turėk galvoje, kad tau teks atsižvelgti į 7 milijardus nuomonių.

Ketvirta. Tu jau spėjau suprasti, kad jeigu pirmoji atstumsi žmogų, tau bus ne taip skaudu. Distancija, šaltumas ir abejingumas – tavo pagrindiniai ginklai. Tačiau čia kyla interesų konfliktas. Viena tavo dalis trokšta patenkinti savo meilės poreikį, o kita kaip pašėlusi nuo tos meilės bėga.

Pasirink savo tempą, ritmą, suartėdama su žmonėmis. Amžinas savęs nagrinėjimas ir analizavimas nepadės, jei tiki nenori tapti jau minėtu „olandišku sūriu”. Padės tik viena – nepaisant visiškai natūralios baimės, vis tiek stengtis įgyti naujos suartėjimo su žmonėmis patirties. Užmegzti kontaktus su jais, kuriuose tu gyva, tikra – tik šitaip galėsi kada nors pagaliau pasakyti savo baimei: „Ačiū, daugiau manęs ginti nebereikia”.

Tikrasis artumas, meilė, kontaktas su žmonėmis neįmanomi be tavęs tikros, tokios, kokia esi iš tikrųjų. Surizikuok. Rizika tikrai to verta.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *