Baisios pasekmės – 5 maisto produktai, kurių niekada neturėtumėte valgyti prieš skrydį

Maistas, kurį valgote prieš skrydį, ir gėrimai, kuriuos geriate prieš lipdami į lėktuvą, turi didelį poveikį jūsų savijautai ir energijos lygiui. Tai yra ypatingai aktualu tais atvejais, kuomet tenka priprasti prie naujos laiko juostos.

Mitybos specialistas Ryanas Davidsonas įvardijo penkis maisto produktus ir gėrimus, kuriuos reikėtų pamiršti prieš skrydį. Jei vadovausitės jo patarimais, po skrydžio jums bus kur kas paprasčiau prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų.

Taigi, kokių maisto produktų ir gėrimų vertėtų vengti prieš skrydį?

Obuoliai

Nors obuolys įprastai yra vertinamas kaip lengvas užkandis, kuris gali padėti numalšinti alkį prieš skrydį,  tačiau fruktozės perteklius ir didelis skaidulų kiekis organizme gali sukelti pilvo pūtimą. Vertėtų nepamiršti, kad skrydžio metu jums teks kelias valandas likti vienoje pozicijoje, todėl tai gali sukelti nemažų nepatogumų.

Kava

Tikriausiai pastebėjote, kokios siaubingai ilgos eilės veda į „Starbucks“ kavinę oro uoste. Nors dažnai manoma, kad kava gali padėti pasijusti geriau, tačiau dažniausiai nutinka priešingai. Faktas yra tai, kad kava dehidratuoja organizmą ir veikia kaip diuretikas. Tai reiškia, kad nusipirkę vietą prie lango gailėsitės: skrydžio metu teks bent kelis kartus eiti į tualetą, trukdant kitiems keleiviams atsipalaiduoti.

Alkoholis

Kai kurie žmonės prieš skrydį mėgsta gurkšnoti alkoholinius gėrimus, nes tai gali padėti atsipalaiduoti. Vis dėlto, tai tikrai nėra gera mintis.

„Jūsų organizmas ne taip efektyviai apdoroja  alkoholį dėl slėgio lėktuvo salone. Be to, tam turi įtakos deguonies kiekio kraujyje sumažėjimas. Tai reiškia, kad dehidrataciją pajusite daug greičiau nei atsipalaiduosite. Taip pat nepamirškite, kad dėl alkoholio sukelto nekontroliuojamo elgesio galite būti net neįleistas į lėktuvą“, – aiškina mitybos specialistas.

Vanduo iš čiaupo

Žinoma, oro linijos griežtai tikrina vandens kokybę lėktuve, tačiau tai nereiškia, kad vanduo negali būti užterštas. Saugesnis pasirinkimas –  vanduo buteliukuose, kurio galite nusipirkti prieš skrydį ar skrydžio metu. Vanduo iš čiaupo gali sukelti vėmimą, viduriavimą ir net ūmias kvėpavimo takų infekcijas, todėl geriau nerizikuoti.

Kramtomoji guma

Žmonės dažnai  prieš skrydį pasirenka kramtomąją gumą, kad tai padėtų nusiraminti. Nors ji tikrai gali padėti, tačiau būkite pasiruošę ir jos šalutiniam poveikiui.

Kaip ir obuoliai, saldi guma padidina pilvo pūtimo riziką, nes kramtydami gumą nuryjate daugiau oro. Dirbtiniai saldikliai, kurių  yra kramtomojoje gumoje, taip pat gali neigiamai paveikti virškinamąjį traktą.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *