Bendravimo būdai poroje. Jų priežastys ir pasekmės

Viena vertus, kurti santykius tarp vyro ir moters yra sunki, o iš kitos pusės – labai įdomi užduotis.

Tokia užduotimi gali tapti meilės auginimo procesas. Tačiau tas pats dalykas gali tapti ir problema.

Tapti problema ir dar didesnių problemų priežastimi, jeigu apie šią problemą pernelyg daug negalvosime.

Jeigu nedirbame su savo santykiais sąmoningai, labiau tikėtina, kad imsite kurti santykius pagal savo tėvų pavyzdį. Gerai, žinoma, jeigu jūsų tėvai buvo tikri šeimos gerovės pavyzdžiai, o jeigu ne?

Apžvelkime skirtingus bendravimo būdus, jų privalumus bei trūkumus,

Nuolaidos

Jūs bendraujate su savo partneriu ir tam tikru momentu susiduriate su faktu, kad į kažkokį dalyką žvelgiate skirtingai. Partneris kalba viena, o jums norisi daryti visai ką kita. Gaunasi, kad bus patenkintas tik jo, arba tik jūsų poreikis. Ir, kad nereikėtų ginčytis ir peštis, jūs nusprendžiate nusileisti. Jūs juk geras žmogus, tiesa?

Pliusai: šiuo konkrečiu momentu konfliktas neįvyko. Partneris patenkintas.

Minusai: viduje jaučiatės nelaimingas, jūsų poreikis nepatenkintas, jei taip vyks ne vieną kartą, jūsų nepasitenkinimas vis auga ir didėja, atsiranda pretenzijų, prasideda pykčio priepuoliai

Pasekmės santykiams: ilgalaikėje perspektyvoje – konfliktai, susvetimėjimas, neištikimybė, savęs ir santykių griovimas, neadaptyvus scenarijus vaikams ateityje. Negatyvūs jausmai ir psichosomatinės ligos.

Spaudimas

Jūs bendraujate su savo partneriu ir tam tikru momentu susiduriate su faktu, kad į kažkokį dalyką žvelgiate skirtingai. Partneris kalba viena, o jums norisi daryti visai ką kita. Gaunasi, kad bus patenkintas tik arba jo, arba jūsų poreikis. Ir, kad gautumėte, ko norisi, jūs nusprendžiate daryti spaudimą įkalbinėjimais, prašymu pagailėti, grubumu.

Pliusai: Jūs gaunate ko norėjote.

Minusai: tie minusai, kurių gavote pirmame punkte, dabar atitenka ir partneriui. Iš čia – jo nepasitenkinimas jumis ir santykiais visą laiką didėja. Arba susilaukiate agresijos iš partnerio pusės, kaip atsako. Nuolatiniai skandalai ir t.t.

Pasekmės santykiams: ilgalaikėje perspektyvoje – konfliktai, susvetimėjimas, neištikimybė, savęs ir santykių griovimas, neadaptyvus scenarijus vaikams ateityje. Negatyvūs jausmai ir psichosomatinės ligos.

Šantažas

Jūs bendraujate su savo partneriu ir tam tikru momentu susiduriate su faktu, kad į kažkokį dalyką žvelgiate skirtingai. Partneris kalba viena, o jums norisi daryti visai ką kita. Gaunasi, kad bus patenkintas tik arba jo, arba jūsų poreikis. Ir, kad gautumėte, ko norisi, jūs nusprendžiate šantažuoti. „Tu privalai! Štai jeigu nepadarysi, ko noriu, išsiskirsiu, sugrįšiu pas mamą, pats/pati tau nieko neduosiu” ir begalė kitų variantų.

Pliusai: kartais gaunate, ko norėjote, pasijaučiate aukščiau stovinčiu ir protingesniu už savo partnerį.

Minusai: neigiamos emocijos, nervinė ir fizinė įtampa, pasitikėjimo ir meilės stoka.

Pasekmės santykiams: ilgalaikėje perspektyvoje – konfliktai, susvetimėjimas, neištikimybė, savęs ir santykių griovimas, neadaptyvus scenarijus vaikams ateityje. Negatyvūs jausmai ir psichosomatinės ligos.

Manipuliavimas kaltės jausmu ir baime, nuoskauda, įsižeidimais

Jūs bendraujate su savo partneriu ir tam tikru momentu susiduriate su faktu, kad į kažkokį dalyką žvelgiate skirtingai. Partneris kalba viena, o jums norisi daryti visai ką kita. Gaunasi, kad bus patenkintas tik arba jo, arba jūsų poreikis. Nuolatiniai psichologiniai žaidimai su Karpmano trikampiu, „įtaisytu” į jūsų bendravimą. Gelbėtojas – Agresorius – Auka. Žaidimas, kuriame, nenorėdami ginčytis ar bartis, jūs pasirenkate kitą metodą – patyliukais, slapta manipuliuoti, kad gautumėte, ko norite. Ir jums netgi gali atrodyti, kad genialiai sumanipuliavote, tačiau rezultatas bus visada tas pats – bėgimas ratu, negatyvios emocijos.

Pliusai: jūs visgi kartais gaunate, ko norėjote ir jaučiatės aukštumoje.

Minusai: neišvengiamai nukrintate iš tų aukštumų ir pasijaučiate auka. Tai – kelias į nesveikas priklausomybes, meilės trikampius, psichosomatines ligas ir, žinoma, vaikų mokymas gyventi pagal tą patį nuodingą scenarijų.

Pasekmės santykiams: Ilgalaikėje perspektyvoje – konfliktai, susvetimėjimas, neištikimybė, savęs ir santykių griovimas, neadaptyvus scenarijus vaikams ateityje. Negatyvūs jausmai ir psichosomatinės ligos.

Bendradarbiavimas

Jūs bendraujate su savo partneriu ir tam tikru momentu susiduriate su faktu, kad į kažkokį dalyką žvelgiate skirtingai. Partneris kalba viena, o jums norisi daryti visai ką kita. Gaunasi, kad bus patenkintas tik arba jo, arba jūsų poreikis.. O tam, kad susitartumėte ir išspręstumėte šią problemą, jūs priimate sprendimą su pagarba partneriui paaiškinti jam, kodėl ir kaip jums norisi gyventi ir leidžiate suprasti, kad esate pasirengęs išklausyti ir analogiškas jo mintis. Ir jūs kartu surandate sprendimą, kuris tenkins jus abu arba kiekvieną paeiliui. Atvirai ir nuoširdžiai viską aptarinėjate ir stengiatės išgirsti vienas kitą.

Pliusai: susiformuoja geri santykiai, jausmai darosi šiltesni, gilėja meilė, pasitikėjimas ir pagarba.

Minusai: tam reikia laiko, dėmesio ir pastangų. Turite susitaikyti su faktu, kad nesate pasaulio bamba.

Pasekmės santykiams: brandi dviejų suaugusių, subrendusių žmonių meilė, laimė, sveiki vaikai.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *