namų šeimininkė

Būti namų šeimininke lengva

Tiesą sakant, būti namų šeimininke lengva. Ryte prabudai, visus pavalgydinai. Pusryčiauti nesunku. Košės dabar greit verda, kiaušiniai visada greit virdavo, tuo labiau, kepėsi. Virdulį užmetei ant viryklės, jis pats užverda. Sumuštiniai – duona už tave iškepta, sviestas iš rinktinių karvių surinktas, dešrą irgi automatas gamina. Papjaustei, sudėjai viską į krūveles, iškaišiojai visiems į kišenes ir sėdėk. Pasėdėjai, pailsėjai.

Katiną pašėrei, paglostei, kol glostai, galima filmą pasižiūrėti, ten televizorius, knygos, t.y. nugarėlės knygų. Tada grindis pašlavei, nuo palangių visokį š…dą į spintas sukaišiojai, tuo pačiu nuo lentynų išbarstytus cukrų, miltus, pipirus, druską, grikius, riebalų dėmes, dulkes, trupinius, prilipusias karameles, ypač karameles, gracingai nubraukei. Darbo nedaug, o džiaugsmo vagonas.

Visų kelnaites, kojines, kelnes, sijonus, marškinius, pėdkelnes, palaidines, megztinius, treningus surinkai, pagal spalvas ir audinį išrūšiavai, o po to į skalbyklę dedi ir mygtuką paspaudi. Mašina nepavargsta, ir tu su ja nepavargsti. Kol jėgų yra, lovas pakloji, batus iš eilės pagal nešiojamumą surikiavai, kai kuriuos nuplovei, nes seniai neplauti, nuo vakar. Striukes ir paltus iš kampo ištraukei, gražiai spintoje sukabinai.

Čia ir pietus virti laikas. Pietūs dabar greit verdasi. Tuo labiau, buljonas nuo ryto verda, pati vištą į puodą įmečiau, tada dantis išsivaliau. Dabar saują pupų, druskos, cukraus, pagal skonį, ir maišyt nereikia. Procesams niekada trukdyti nereikia. Ir barščiai kasdien neverdami.

Paprastai pasimaitins. Pamačiau šaldytuve obuolį bepūvantį. Pyragą iškepiau. Džiaugiuosi: šaunuolė aš. Kol pyragas orkaitėje, durų rankenas nuvaliau. Juk vaikai yra vaikai, kur plastilinas, kur dažai, kur medus. Skudurą suvilgiau, ant šluotos uždėjau, per grindis pravažiavau. Dabar patogu, ant kelių šliaužioti nereikia, ir judesys, ir lankstumas.

Tada visi parėjo. Nosis nuvaliau, prie stalo pasodinau, pamaitinau, indus suploviau. Ne, ne vestuvės gi. Tiesa, šaukštų daug. Tuo sriubą pamaišiau, šituo įpyliau, šituo dukra nenori valgyti, valgys anuo. Na, šaukštus paprasta plauti, juk ne puodai pridegę. Skalbinius iš skalbyklės išėmiau, tuoj pat iškabinau. Prie upės eiti ir skalauti nereikia. Šiuolaikiniai pliusai.

Štai ir vakaras. Visus po dušu nuvariau, vakariene pamaitinau iš pusryčių, pietų likučių ir fantazijos. Visus miegoti paguldžiau, indus išploviau. Sėdau serialo žiūrėti su arbata. Gultis negalima, nes dar užmigsiu. Būna, kad tos, kurios tik namų šeimininkės, skundžiasi, kad buitis jas suėda, bigudi susukti nėra kada, nors ant liustros karkis.

O aš ką, man paprasčiau. Manęs nesuėda.

Aš, ačiū Dievui, dar ir dirbu.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *