Dėl ko vyrai ir moterys kivirčijasi lovoje?

Ekspertai susidomėjo, kas sukelia kivirčus ir barnius tarp sutuoktinių miegamajame. Kaip paaiškėjo, pagrindinė nesantaikos priežastis yra… kova dėl antklodės.

Vidutiniškai poros miegamajame susibara apie 167 kartus per metus. Be amžinos kovos dėl antklodės, vyrai ir moterys aiškinasi santykius dėl to, kad vienas iš partnerių knarkia ir neleidžia kitam normaliai išsimiegoti. Kas dešimta pora prisipažino dėl to susikivirčijanti bent du kartus per savaitę, o daugiau nei pusė nakties ramybę drumsčiančių asmenų yra vyrai. 39-iais procentais atvejų knarkia abu sutuoktiniai. Apskritai kiekvienas vidutinis statistinis britas pabunda nuo lovos kaimyno knarkimo du kartus per savaitę ir nuo savo paties knarkimo – vieną kartą.

Kitos ginčų miegamajame priežastys – atsisakymas mylėtis, tvankumas, leidimas vaikams miegoti su tėvais. Be to, partneriai ginčijasi dėl teisės miegoti konkrečioje lovos pusėje ir susierzina, kai juos liečia šaltos kojos. Ėjimo miegoti laikas, įprotis miegoti šviesoje ar nemiegoti iki vėlumos, maisto ir gėrimų likučiai ant spintelės šalia lovos – taip pat gali tapti priežastimi audringai aiškintis santykius.

„Manome, kad dauguma barnių priežasčių yra asmeninių įpročių, su kuriais galima sėkmingai susidoroti, rezultatas“, – pažymėjo mokslininkai. Knarkimas – sudėtingesnė problema. Knarkimas gali rimtai sutrikdyti vieno iš partnerių miegą, paveikti jo fizinę ir emocinę sveikatą, nes sveikas miegas yra labai svarbus kiekvienam iš mūsų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.