Dėl vienatvės didėja svoris

Vienatvė šiuolaikiniame pasaulyje sukelia ne tik psichologinių problemų. Žmonės, kurie patiria šį jausmą, linkę greičiau priaugti svorio.

Internetas ir mobilusis ryšys suvienijo planetą ir išplėtė bendravimo galimybes. Nepaisant to, daugelis žmonių patiria vienišumo jausmą. O emociniai išgyvenimai sukelia rimtų problemų su svoriu.

Psichologai teigia, kad daugelis vienišų žmonių linkę turėti antsvorio. Pasak Hiustono (JAV) svorio valdymo centro psichoterapeutės Mary Jo Rapini, žmonės emocinio diskomforto jausmą bando užgožti maistu. Jie jaučiasi vieniši ir prislėgti, o maistą laiko labiausiai prieinamu antidepresantu. Maistas iš tiesų gali trumpam nuslopinti širdies skausmą ir priversti pamiršti vienatvę. Tačiau labai greitai atsiranda papildomų problemų, susijusių su svorio padidėjimu. Žmonės pradeda nerimauti dėl savo išvaizdos, jaučiasi kalti ir dar labiau sustiprina savo depresiją.

Mary Jo Rapini pastebėjo, kad emocinį diskomfortą geriausia įveikti vadovaujantis kvalifikuotų specialistų patarimais. Tokiose situacijose labai padeda saviraiška per meną – ar tai būtų piešiniai, ar eilėraščių ir istorijų rašymas, ar teatro etiudai.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.