Diktatorė

Iškart įspėju, kad šiuo straipsniu nesiruošiu nuvertinti moterų ir jų reikšmės ir kad manęs nė viena iš jų nenuskriaudė, gyvenu absoliučiai laimingą santuokinį gyvenimą. Pavadinimas skirtas viso labo tam tikros konkrečios moterų kategorijos negatyviam ir destruktyviam elgesiui apibūdinti.

Pradėsiu nuo aštriausio. Esu tikras, kad bet kokia kontrolė – tai vienareikšmiška mirtis bet kokiems santykiams.

Apie ką susiruošiau kalbėti? Apie tą moterų tipą, kurios skaito žinutes vyrų telefonuose, aiškinasi, įlindusios į jo Feisbuką, ar nesusirašinėja su kokia nors meiluže. Tai toks moterų tipas, kurios po vyro pokalbio telefonu, pradeda aiškintis, kas pašnekovas. O jei pati negalėjo kurį laiką prisiskambinti vyrui, tai čia jau ir abejonių jokių nebelieka – kaltas ir taškas!

Pasitaiko ypatingai sunkių atvejų vyro gyvenime, kai moteris užsimoja kontroliuoti absoliučiai visas jo gyvenimo sferas. Kaip rengiasi, su kuo bendrauja, ar apsilankė pas daktarą, ar nupirko duonos, kodėl vėl nesusirinko kojinių. Mėgstamiausi klausimai: „Tu tuo tikras?”, „Tu tikrai tai padarei?”, „Tu nepamiršai, kad…?” ir t.t.

Į šiuos spąstus įkliuvusius vyrus nuo mažumės pastoviai kontroliavo ir globojo mamytė, augino lobį būsimai martelei. Ir vyrai susikūrė pačių įvairiausių būdų priešintis tokiam elgesiui.

Kai jis buvo dar vaikas, jam pastoviai norėjosi išeiti iš namų, nes ten gyveno savo „meile” jį smaugianti mama. Toks vaikas namuose būna labai mažai, jis gali užsirašyti į daugybę įvairių būrelių, arba didžiumą laiko praleidžia gatvėje, namo sugrįžta tik miegoti.

Kai šiek tiek paauga, elgesys plėtojasi toliau. Jis užtrunka darbe, savaitgalius praleidžia žvejyboje, vėlgi užsirašo į daugybę sporto ar kitokių klubų ar tiesiog pastoviai kažką remontuoja garaže. Tokio elgesio tikslas – suvesti kontaktus su žmona iki minimumo.

O jeigu neturi pomėgių, banaliai riogsos ant sofos ir siurbčios alutį, atsiribojęs nuo kontroliuojančios žmonos.

Labai svarbu suprasti, kad diktuojanti ir kontroliuojanti žmona griauna ne tik savo, bet ir būsimus vaikų gyvenimus. Sūnums ji parodo, kad totali kontrolė – norma. Dukroms irgi duodamas atitinkamas pavyzdys. Tokių moterų kontrolė apima ne vien vyrą, bet ir vaikus. Iš serijos „Tu negali turėti paslapčių nuo mamytės”. O paskui tokios mamytės aimanuoja, kad tarp jos ir vaikų nebeliko jokio pasitikėjimo ir tarpusavio supratimo.

Pabaigai – dar vienas svarbus punktas. Labai dažnai moterys-diktatorės turi problemų su fizine sveikata, kadangi viską ir visus reikia sekti, stebėti, visur suspėti, tenka eikvoti begalę jėgų ir energijos, o resursų dažnai nepakanka. Vakare tokios moterys jaučiasi visiškai išsekusios. O galvoje – bėganti eilutė kaip TV naujienų laidoje: „kaip aš viską suspėsiu?”

Dėl to tokių moterų charakteris dažnai neramus, įtarus, iš ko išsivysto neurozės, panikos atakos, nemiga, viršsvoris.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *