Dvylika sąžiningų išvadų po 28 santuokos metų

Tuoktis reikia tik iš meilės. Žinoma, galima paskui patiems iš citrinos pasigaminti limonadą. Tačiau abipusė meilė suteikia puikų startą ir šimteriopai palengvina ateityje laukiančias užduotis.

Kiekvienas iš mūsų turime savo šeimos modelį, savą šeimos viziją. Kai kam šeima yra darbas, kai kam – gyvenimo mokykla, kažkam – paguoda, prieglobstis, užuovėja. Svarbu suprasti savo šeimos modelį ar modelius. Kuo anksčiau tai suprasime, tuo lengviau gausis valdyti visus procesus, kažką pakeisti, sukurti. Ir tuo geriau bus toje šeimoje gyventi.

Kai abu partneriai yra kilę iš funkcionalių, darnių ir pilnaverčių šeimų – tai tiesiog fantastiškos starto sąlygos.

Mes visada perkeliame į savo šeimą tėvų istorijas. Kartais perkeliame ištisai, kartais – pasąmoningai, „gabalais” tačiau tai neišvengiamai vyksta.

Žmonės nesikeičia, tai – kvantinis dėsnis. O dar šis teiginys yra ir teisingas, ir neteisingas tuo pat metu.

Po 5–10 metų bendro gyvenimo galite staiga pastebėti, kad šalia jūsų – visiškai ne tas asmuo, su kuriuo susimainėte žiedais. O po 20-ies metų suprasite, kad tas pats.

Žmonės labai keičiasi gyvenimo bėgyje, taigi ir santykiuose. Bet tai vis tiek yra tas pats geras, mielas, linksmas ir įdomus žmogus, kuriam kažkada pasakėte „taip“. Svarbu mokėti širdyje išsaugoti tą patį įvaizdį, kuris kažkada jus pakerėjo, ir labai jį branginti širdyje. Tuomet visi pokyčiai tebus viso labo papildomi, bendrą vaizdą praturtinantys niuansai.

„Taip, mano vyras kartais gali būti neteisus, tačiau jis yra mano vyras visam gyvenimui“ – ši taisyklė man asmeniškai padėjo ne viena sudėtingą minutę. Tas pats galioja ir priešingai lyčiai.

Mes plaukiame toje pačioje valtyje. Būtina tartis ir susitarti.

Svarbus niuansas! Reikia pripažinti, kad tai suveikia tik tuomet, jei pavyksta išsaugoti meilę. Jei nepavyko, tartis ir susitarti labai labai sudėtinga.

Kiekvienas iš mūsų visada turime turėti savo asmeninę teritoriją. Savi atskiri kambariai, sava kompanija, sava erdvė, savi asmeniniai finansai.

Šia erdve visiškai nebūtina nuolat naudotis ir visai nebūtina jas griežtai atriboti vieną nuo kitos. Svarbi pati galimybė pabūti vienam. Bent jau kartas nuo karto.

Išsaugoti šeimą ir santykius galima tik vienu atveju: jei abu žmonės nuoširdžiai to nori. Vieno dueto dalyvio noro ir jėgų retai užtenka, kad abu jaustųsi patenkinti ir laimingi.

Tai, kad žmonės išsaugojo savo sąjungą dešimtmečius, visiškai nereiškia, kad jie neturėjo priežasties išsivaikščioti. Tai reiškia, kad jie šiomis progomis nepasinaudojo, štai ir viskas.

Kiekvienoje (!) 20-30 metų ištvėrusioje sąjungoje yra begalė priežasčių išsiskirti, būtinai yra kelios didelės ir pora-trejetas 10-12 balų šeimyninių uraganų, kurių dauguma šeimų neištvėrė ir išsilakstė, o štai šie du žmonės pajėgė ištverti ir išsaugojo šeimą.

Ir tai visiškai nereiškia, kad jie pasielgė teisingai. Kaip nereiškia ir to, kad teisingai pasielgė tie, kurie išsiskyrė.

Tai tiesiog reiškia, kad gyvenimas bandė jų sąjungos tvirtumą.

Pasaulyje egzistuoja tik viena garantija – kad jokių garantijų pasaulyje nėra. O jeigu pasaulyje nėra garantijų, tai nėra jų ir santykiuose. Tai, kas dabar atrodo tvirta it cementas, rytoj gali subyrėti į dulkes. Gyvenimas moko sugebėti staigiai manevruoti ir pasijuokti iš savo planų, sustiprinti savo jausmus arba juos panaikinti.

Todėl reikia mylėti ir vertinti tai, kas yra dabar, ir kaifuoti nuo kiekvienos išgyvenamos akimirkos.

Padėkokite už tai, ką turite. Ačiū Dievui, kad išrado santuoką. Tai – puiki vieta tiems, kurie nuoširdžiai tuo tiki. Ir ačiū mano vyrui/žmonai už visą tą milžinišką darbą, kurį jis/ji atliko, kad mūsų šeima būtų laiminga. Tik aš žinau, koks jis/ji puikus žmogus. Kiekvieną dieną žaviuosi jo/jos išmintimi ir dėkoju Dievui už jį/ją.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *