Emocinė neištikimybė

Kuo pavojinga emocinė neištikimybė ir kodėl ją taip sunku identifikuoti? Pradėti reikėtų nuo to, jog tai – labai paplitęs neištikimybės tipas. Kodėl gi apie ją taip mažai kalbama? Todėl, kad „pagauti” emociškai neištikimą žmogų labai sunku. Juk intymaus artumo „kairėje” nebuvo.

Kodėl šis reiškinys vadinamas neištikimybe? Todėl, kad jis turi labai daug įprastos išdavystės bruožų: išduodami partnerio jausmai ir pasitikėjimas, išduodami bendri interesai ir tikslai, galų gale – pažadai ir priesaikos.

Emocinė neištikimybė dažniausiai pasitaiko porose, kurios nariai jau seniai emociškai atitolo vienas nuo kito. Jie turi bendrą buitį, bendrus planus ateičiai, tačiau bent kiek gilesnių jausmų – nebėra.

Jie gyvena labiau kaip kaimynai, o ne vienas kitą mylintys partneriai, jų santykiuose nebeliko vietos pasitikėjimui, supratimui.

Kodėl žmogus ryžtasi emocinei neištikimybei? Pagrindinė priežastis – nepatenkinti emociniai poreikiai.

Emociniai poreikiai – tai pripažinimas, palaikymas, pagalba, supratimas, šiluma, tikėjimas. Kai žmogus viso to negauna iš partnerio, jis tam tikrą laiką, kartais netgi labai ilgai gyvena frustracijoje. Jis paprasčiausiai negauna to, ko jam gyvybiškai reikia.

Tačiau ignoruojami poreikiai nenustoja egzistuoti, dar daugiau – kuo toliau, tuo garsiau jie apie save „šaukia”. Ir tada žmogus iš nevilties žengia į kairę, užmezga kontaktą su pašaliniu. Ne seksualinį, bet emocinį.

Emocinė neištikimybė pasireiškia širdingais pokalbiais, nuoširdumu, kai su kitu žmogumi dalinamasi jausmais, mintimis, emocijomis. Paprasčiau kalbant, emocinės neištikimybės esmė – dvasinio ir psichologinio artumo formavimasis. Artumo su žmogumi iš šalies.

Kuo pavojinga emocinė neištikimybė? Tuo, kad žmogus palaipsniui išeina iš santykių. Be to, jei fizinės neištikimybės atveju emocinio kontakto gali ir nebūti, tai čia jis susiformuoja praktiškai iš karto. Ir sugrąžinti partnerį, kuris visa širdimi linksta link kito žmogaus, labai sunku.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *