Gyvenu nuolatinėje baimėje, kad mane paliks

Yra žmonių, kurie didelę savo gyvenimo dalį, o kartais ir visą gyvenimą bijo, jog mylimas žmogus jį paliks, pames, išeis, bus neištikimas. Pasitaiko, kad ši baimė būna pakankamai pagrįsta. Pavyzdžiui, jau buvo mėginimų išeiti iš šeimos, būta santykių už šeimos ribų arba partneris staiga atšalo. O būna, kad nieko panašaus nevyksta, tačiau vis tiek kažkaip neramu. Kiekviename žodyje, kiekviename geste vaidenasi pavojaus signalai.

Ką daryti, jei būtent jūs turite šią problemą, jei niekaip negalite atsikratyti šios baimės?

Išsiaiškinkite savo vidines problemas, psichologines traumas

Galbūt jūs patys turite kažkokių iki galo neišgijusių ir neišgydytų žaizdų. Galbūt galutinai neišėjote iš senų santykių, prikaupėte savyje daug nuoskaudų, neapdorojote kokių nors vaikiškų traumų ir t.t.

Svarbu visam tam skirti laiko ir padirbėti. Jei ne šiuose santykiuose, tai kituose šios traumos vis tiek iškils į paviršių.

Įvertinkite, kiek racionalus yra jūsų nerimas

Svarbu realiai žiūrėti į tai, kas vyksta. Jei laikote kažką savo minusu, konkrečia grėsme, nereikia užmerkti į tai akių.

O jeigu baimė abstrakti, iracionali, tuomet sugrįžkite į pirmąjį punktą.

Sudarykite kovos su realiomis problemomis ir grėsmėmis planą

Tarkime, esate nepatenkinta savo išvaizda. Arba jūsų darbo grafikas toks, kad praktiškai nesigauna ilgiau pabūti su mylimu žmogumi. Arba tam žmogui svarbu, kad jūs suprastumėte jį, o jūs kol kas to negalite.

Susiplanuokite paprastus veiksmus pagal savo jėgas – kaip išspręsti konkrečią problemą.

Užsiimkite savimi, mylėkite save

Užsiimkite savimi. Svarbu patikti visų pirma sau pačiam, savimi pasitikėti, jausti savo vertingumą ir patrauklumą. Tada visiškai natūraliai gausis nukreipti dėmesį šalin nuo mūsų aprašomos problemos. Be to, šitaip jūsų padidinsite savo vertingumo lygį partnerio akyse.

Nesutapatinkite savęs su santykiais ir konkrečiu žmogumi

Turėkite galvoje, kad jūs, jūsų laimė, sėkmė ir jūsų vieta šiame pasaulyje priklauso ne vien nuo jūsų santykių.

Taip, santykiai reikalingi ir svarbūs, juos verta plėtoti. Tačiau būtina išvengti susiliejimo su mylimu žmogumi, susitapatinimo su santykiais.

Aptarkite problemą su partneriu, pasirinkę tinkamą kontekstą

Judu esate artimi žmonės, dėl to visiškai normalu viskuo dalintis tarpusavyje, tame tarpe ir nerimu, baimėmis. Pasirinkite tinkamą momentą, korektiškai nusiteikite ir pasikalbėkite su artimu žmogumi. Įsiklausykite į jo argumentus šia tema, tegu papasakoja, kaip jis visa tai mato. Taip, tai ne šimtaprocentinė garantija, bet užtat geriau žinosite kaip jis mąsto ir kaip žvelgia į situaciją.

Čiupkite savo gyvenimo vairą į rankas ir pradėkite darbuotis su savimi. Neleiskite, kad toji baimė imtų jus valdyti.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *