Idealių užteks visiems

Vienas iš dažniausių konsultacijų temų – tarpasmeniniai ir partnerio pasirinkimo klausimai. Tai gana logiška, nes žmogus yra bio-psicho-socialinė būtybė.

Idealaus partnerio įvaizdis kiekvienam yra skirtingas. Pradedant nuo išorinių parametrų: ūgio, svorio, plaukų/akių spalvos ir baigiant elgesio vonioje niuansais ar mitybos ypatumais.

Galima atlikti nedidelį eksperimentą – kuo išsamiau įsivaizduoti savo idealą (su „pliusais“ ir „minusais“), o tada palyginti su aplinkinių žmonių idealais. Tai labai smagi patirtis: kažkas mėgsta aktyvius žmones, kiti – ramius, putlius ir lieknus, tiesmukus ir korektiškus, juokingus ir rimtus, susigaudančius logaritmuose, nepripažintus menininkas, laisvę mylinčius, „naminius“ ir buitiškus…

Dar daugiau, netgi jūsų idealas nebus statiškas ir sustingęs visą gyvenimą. Bent jau amžiaus apribojimai – garantuotai keisis. Prisiminkite savo romantiškus pomėgius prieš dešimt metų ir palyginkite su dabartinėmis idėjomis apie savo idealą.

Tikimybė, kad panorėsite gyventi su svetimu idealu (jei pakankamai gerai įsivaizduojate saviškį), labai maža.

Daugeliu atvejų žmogus bijo netgi svajoti apie idealų partnerį, manydamas, kad toks įvaizdis nerealus. Kita medalio pusė – individualumo kaina.

Konkretizuokite savo norus ir galimas jų pasekmes. Pavyzdžiui, aktyvų socialinį gyvenimą gyvenantis žmogus dažniausiai yra įdomus, judrus, neprisirišantis prie konkrečios vietos; kita šio medalio pusė – platus pažinčių ratas (dėl to gali kilti pavydas), impulsyvumas, užmaršumas (likusias savybes siūlau pridėti patiems).

Pašalinkite vienas kitam prieštaraujančius punktus. Be jokios abejonės, mes visi esame daugiabriauniai ir sugebame derinti meilę lyriniams kūriniams su sunkiuoju roku ir svarmenų kilnojimu, tačiau ištekliai (įskaitant laiko resursus) šiuolaikiniame pasaulyje yra riboti. Galima, žinoma, kilnoti ne svarsčius, o storas enciklopedijas, tačiau jas skaityti bus gana kebloka.

Turint galvoje visa tai, kas buvo išdėstyta, galima padaryti vieną labai malonią išvadą: jūs taip pat galite tapti kieno nors idealu. Su visais savo tarakonais galvoje ir asmenybės niuansais, su savo individualiu mąstymu ir kūno sudėjimu… Jei tik, žinoma, neimsite puldinėti žmonių iš pasalų su kaltinimais, pretenzijomis ir garsiais riksmais… Nors, iš kitos pusės… Galbūt ir toks elgesys kažkam yra fetišas?

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *