Jaunoms mamoms apie jaunus tėčius

Jaunas tėtis jūsų ilgisi. Kūdikis užkariavo visą jūsų dėmesį. VISĄ. Ir kai vaikui pagaliau jūsų nebereikia, kuo greičiau lekiate miegoti. Prisiminkite: anksčiau kartu su vyru planavote, kaip įsirengti namus, kartu diskutavote, kokį vardą duoti mažyliui, kartu svajojote… O dabar laikas, praleidžiamas kartu, susitraukė iki nulio ir tai įvyko staiga. Kas per klausimas, aišku, kad pasirinksiu mažylį!

Tačiau turėkite galvoje, kad vyrui svarbu žinoti, jog jūs kaip ir anksčiau jį mylite ir kad jums jo reikia. Labai pasistenkite atrasti laiko ir jam, kad ir 15 minučių per dieną.

Tėvas nustumiamas į šoną, kai gimsta vaikas. Tai juk akivaizdu. Jo pasaulis apsivertė aukštyn kojomis. Dar daugiau – daug tėvų apskritai neįsisąmonina, kad susilaukė vaiko iki to laiko, kol nepaima jo ant rankų. O tai, deja, nutinka anaiptol netgi ne pirmą mažylio gyvenimo savaitę. Paklauskite, kaip jis jaučiasi, apie ką jis galvoja ir skatinkite aplinkinius tai daryti.

Jaunas tėtis daug ką gali. Tėčiai irgi turi instinktų ir įgimtų sugebėjimų. Ir jų auklėjimo stilius nepaprastai reikalingas vaikams. Vaikas turi žinoti, kaip įvairiose situacijose pasielgtų jų tėtis, o ne vien mama. Kai leidžiate tėčiui atlikti įvairias manipuliacijas su vaiku, paklojate pamatus jų santykiams ateityje. Taip kad įdėmiai klausykite: tegu tėtis daro savo darbą.

Jaunam tėčiui reikalinga kryptis. Jau sakiau apie tai, kad reikia leisti jam išskleisti sparnus, tačiau reikia žinoti, kur. Jis negali tiksliai žinoti, ką daryti ir ko jums reikia, ypač pradžioje. Kalbėkite apie tai. O dar prisiminkime apie numatomų darbų sąrašo magiją. Vyrui tai tikras radinys. Chaotiškas ir neretai baugus moteriško proto pasaulis staiga transformuojasi į konkretų sąrašą. Ir viskas aišku, viskas suprantama.

Jaunas tėtis ilgisi savo ankstesnio gyvenimo. Jis ilgisi laiko, praleisto prie kompiuterio ar televizoriaus – tyloje, be sumaišties. Ilgisi bendravimo su draugais, ir kad nereiktų jausti kaltės, atseit jis jus apleido. Ilgisi tų dienų, kai galėjo ištisomis dienomis krapštytis garaže. Vaikas atėmė iš jūsų abiejų laiką ir padovanojo kaltės jausmą. Kas visame tame blogiausia? Kai jaunas tėtis pasakoja jaunai mamai apie savo jausmus ir mintis, mainais susilaukia įsižeidimo: „Kas tau yra? Tu nemyli mūsų vaiko?!” Puikumėlis. Atvažiavom. Va čia tai mamytė…

Tegu vyras jaučia taip, kaip jaučia. Vien jau dėl to, kad jam interesų vaikas nepakeitė iki tokio lygio, kaip tai nutiko jums. Prisiminkite, kad laisvalaikį jam reikia praleisti savo nuožiūra, ir be jokio kaltės jausmo.

Jaunam tėčiui baisu. Taip pat, kaip ir jums. Ir vaiko verksmą jis gali įvertinti kaip visišką savo tėvystės krachą, nors vaikui galbūt tereikia paprasčiausiai išsiverkti. Palaikykite ir paskatinkite tėtį. Jis irgi nori išgirsti, kad viskas bus gerai.

Jaunas tėtis nori užmegzti ryšį su vaiku. Tačiau tai gali būti ne taip paprasta. Tėvo ir vaiko ryšys dažniausiai sutvirtinamas lakstymu po namus, dūkimu ir pasikutenimais. Jūs negalite sau leisti tokių manipuliacijų su naujagimiu. Pridėkite dar tai, kad greičiausiai mama atlieka didžiąją dalį veiksmų – maitinimas, sauskelnės, maudymas… Ir galbūt suprasite, kad tėtis jaučiasi nustumtas į šalį. Dauguma tėvų nejaučia ryšio su vaiku, kol šis nesulaukia bent 6 mėnesių. Šiame amžiuje vaikai pradeda reaguoti į kutenimą ir juokiasi, žiūrėdami į juokingas tėčio grimasas. Turite suprasti – tėvai trokšta atgalinio ryšio, kuris su naujagimiais paprasčiausiai kol kas neįmanomas. Paslaptis slypi tame, kad reikia apsišarvuoti kantrybę ir pažvalinti tėtį. Paprasčiausiai skatinkite jo rūpinimąsi vaiku, net jeigu jis viso labo dažniau paima jį ant rankų.

Jaunam tėčiui reikalingas seksas. Ir labai gaila, kad fizinis artumas daugumai jaunų mamų užima toli gražu ne pirmas kelias vietas poreikių sąraše. Realybė tokia, vyrams fizinis artumas tiesiog būtinas. Kai vienas prie kito liečiatės – parodote, kad mylite. Kad viskas kaip anksčiau. Čia kaip tik tai ko jam reikia iš jūsų, netgi jei kol kas negalite sau leisti „visų pajėgumų”.

Jaunam tėčiui reikia, kad kas nors pasidomėtų jo poreikiais. Norite ką nors sužinoti apie savo jauną tėtį? Norite sužinoti, ko jam dabar iš tikrųjų reikia? Pačios paklauskite.

Jaunam tėčiui reikia dėkoti. Žinau, žinau… Mamos dirba sunkiausius darbus kiekvieną dieną. Jūs tikrai nusipelnote padėkos. Tačiau jaunas tėtis – irgi! Jauni tėčiai turi žinoti, kad tai, ką jie daro, yra svarbu ir turi jums didelę vertę. O geriausias būdas tai išreikšti – paprasčiausiai pasakyti „Ačiū”.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *