Kaip girti vaikus

Mergaičių nereikia girti už tai, ką jos padarė. Šitaip jūs skatinate jų degradaciją. Jeigu mergaitę girsime už rezultatą: labai skanu, labai gražu, labai švaru – jai susiformuos įsitikinimas, kad pripažinimas gali ateiti tik per nuopelnus. O tai – moteriškumą naikinantis principas.

Normali situacija – aš verta meilės todėl, kad esu, todėl, kad aš pagalbininkė, dėl to, kad aš – princesė, fėja virtuvėje (ar bet kur kitur). Taip dar visai neseniai savo dukras ir anūkes girdavo mūsų senelės. Taip giriant, susiformuoja sveika moteriška psichika, kadangi giriama yra ji pati, jos prigimtis, jos būsena ir toji būsena, kurią ji sukuria aplink save.

Kitaip sakant, nuostata tokia: kad būtum mylima, tereikia būti savimi. Būtent toks mergaičių auklėjimo principas. O jeigu imsite ją girti už nuopelnus, ji užaugs tvirtai įsitikinusi: manęs pačios girti nėra už ką, meilę aš galiu tiktai užsidirbti, nusipelnyti, nusipirkti. Bus nuopelnų, bus ir meilė.

Su berniukais – viskas atvirkščiai

Mamos labai mėgsta sakyti: tu toks mielas, toks protingas ir šaunuolis. Lyg ir viskas gerai. Bet iš tikrųjų šitas susižavėjimas tik skatina vyriškumo degradaciją, nes berniukui pradeda atrodyti, kad jis pats savaime yra toks nuostabus. O vyrui gerai tiktai tada, kai jis kažko pasiekia, kai realizuoja kokį nors reikšmingą sau tikslą.

Dėl to, kad berniukas tobulėtų ir jaustųsi laimingas, jam reikia kalbėti apie nuopelnus: labai gražiai sukonstravai ir pan. Berniukui visi tie švelnūs žodžiai reikalingi mažiau, nes jo prigimtis – savęs paties tobulinimas. Jam reikia pagyrimo už tai, kad jis pasiekė kažkokią tegu ir nedidelę viršūnę. Vyresnio amžiaus berniukams kur kas svarbiau, kad jūs visiems susirinkusiems svečiams parodytumėte jo lėktuvą, sukonstruotą iš Lego. Tai svarbiau už visu tuos „zuikučius“ ir „saulutes“, kuriais juos apipila mamos..

Pasižiūrėkit, ką jis sukonstravo. Atspėkite, kas tai padarė. Teisingai – tai Andriukas sumeistravo, mano sūnus! – štai kur tikras pagyrimas ir milžiniškas stimulas berniukui.

O mergaitei nebus nieko gero, jeigu jos išvirta sriuba pavaišinsite visą namą. Ji paprasčiausiai supras, kad nuo šiol teks visam gyvenimui plušėti virtuvėje ir maitinti visą namą sriuba. Ji niekada nenusipelnys meilės, kol visų nepamaitins. Ar nepadarys dar ko nors, ko reikia visam namui.

Duokite mergaitei suprasti, kad ji yra tobula ir nuostabi pati savaime, kad meilės ir pripažinimo jai nereikia užsitarnauti darbais, kad mylite ją ir žavitės tiesiog dėl to, kad ji yra…

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.