Jeigu vyras pernelyg greitai pasiūlo tekėti, būkite atsargios

Jeigu jūs kelerius metus laukiate, kad mylimasis pasiūlys ranką ir širdį, o jis vengia šios temos, verta susimąstyti. O jeigu tik ką atsiradęs „princas” ima raginti kuo greičiau susituokti, dėl to taip pat nereikia džiaugtis.

Juk per daug paskubėjusios ištekėti, galite susieti savo gyvenimą ne tik su netinkamu žmogumi, o su tikru namų tironu.

Namų tirono psichologinis portretas

Tironas – asmuo, kuris stengiasi įsitvirtinti ir padidinti savo reikšmingumą kitų sąskaita. Jis turi daug kompleksų ir pernelyg žemą savivertę. Visa tai jis stengiasi kompensuoti visiškai užvaldydamas kitą žmogų, šiuo atveju moterį.

Tironas stengsis visaip išaukštinti save virš savo aukos, surasdamas vis naujų būdų ją pažeminti. Jis gali įsiplieksti dėl menkiausio mažmožio. O prieštaravimo jam, nesutikimo su jo nuomone ir jo reikalavimų nesilaikymo jis visai pakęsti negalės . („Kodėl apsivilkai šitą bjaurią suknelę? Sakiau, kad eitum su sijonu!“)

Bet visa tai prasidės vėliau, o pažinties pradžioje jis bus tikras pasakų princas.

Jo tikslas – kiek galima greičiau įvilioti auką į spąstus ir padaryti taip, kad ji niekur negalėtų pabėgti. Džentelmeniškos manieros, gražus rūpinimasis, komplimentai, dovanos priverčia moterį prarasti budrumą ir įsimylėti. Susidaro įspūdis, kad jis – svajonių vyras. Po kurio laiko moteris, pati to nesuvokdama, pradeda žaisti pagal jo taisykles.

Prikalbinęs tekėti, tironas pasistengs sutvarkyti taip, kad moteris taptų finansiškai nuo jo priklausoma ir neturėtų, kur išeiti. Jis gali pasistengti, kad ji kuo greičiau pastotų, ir prikalbinti žmoną nebedirbti. („Noriu, kad užsiimtum namais, šeima“).

Kiti tirono požymiai

Požiūris į moteris ir kitaip manančius

Klausykite, ką vyras pasakoja apie savo buvusias, kaip jis žiūri į moteris apskritai. Tironas sakys, kad jam pasitaikydavo tik blogos moterys, kurios ir buvo kaltos dėl išsiskyrimo. O apie moteris apskritai tironas kalbės su tam tikra panieka ir pašaipa. Taip pat jis elgsis ir su jumis.

Žmones su skirtinga nuomone tironas vadins nesupratingais ir kvailiais. Vienintelė teisinga nuomonė gali būti tik jo.

Bandymas užimti visą moters laisvą laiką, organizuoti jos bendravimą su draugais ir giminėmis ir pan.

Tironas stengsis kontroliuoti visus savo moters veiksmus ir judėjimą.

Iš pradžių jis atsargiai ir beveik švelniai vis pasišaipys iš moters trūkumų, bet visada pasiteisins, kad daro tai jos labui. Vėliau jis nustos saugotis ir pradės atvirai žeminti moterį.

Tironui būdinga staigi nuotaikų kaita ir pykčio protrūkiai lygioje vietoje. Jeigu jis iš pradžių dar stengsis susivaldyti, tai vėliau agresijos priepuoliai vis dažnės.

Išduodantys jausmai

Vienas svarbiausių požymių, rodantis, kad bendraujate su tironu, yra jūsų jausmai. Jeigu išoriškai atrodo viskas gerai, tačiau po susitikimo su juo lieka nemalonios nuosėdos, tai yra aliarmo signalai.

Tai gali būti nuovargio, įtampos, kaltės, pažeminimo jausmai arba nuojauta, kad su jumis kažkas negerai. Jūs galite pajusti, kad esate kažkam verčiama, kad nebegalite laisvai pasirinkti, elgtis ir net mąstyti. Jūs galite bijoti būti savimi ir pasakyti ar padaryti kažką netinkamo. Atkreipkite dėmesį į savo jausmus bendraudamos su vyru.

Žinoma, jeigu jūs susipažinote su vyru ir jis labai greitai pradėjo raginti tuoktis, tai dar nereiškia 100 proc., kad jis yra tironas. Bet vis tiek verta susimąstyti ir patyrinėti jį atidžiau, pažinti geriau, prieš priimant galutinį sprendimą.

Jeigu jis tikrai jus myli ir yra adekvatus žmogus, tai jis niekur nedings ir palauks tiek, kiek jums reikės.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *