Jis – perspektyvus, iniciatyvus, drąsus, malonus jaunas vyras. Svajoja susirasti tokią, kaip Ji. Ji – saikingai kukli, moteriška, mylinti artimuosius. Svajoja susirasti tokį kaip Jis. Deja, jie niekada nebus kartu.
„Argi aš tiek daug prašau? – užduoda man kartais klausimą klientės, pasakodamos apie savo meilės nesėkmes ir apie tai, kad negali susirasti „savo“ vyro. Ir juk tikrai – nejaugi tarp milijonų vyrų neatsiras nė vieno „normalaus“, kuris atitiktų ne tokius jau ir aukštus kriterijus? Iš tikrųjų tokių vyrų yra, tačiau esama ir faktorių, trukdančių jiems susitikti. Ir vyrai, beje, susiduria su lygiai ta pačia problema.
Aš suskaičiavau keturias pagrindines priežastis, kodėl tiedu žmonės nesusitinka:
1. Neurotiniai santykiai. Kitaip sakant, mes norime vieno, o traukia mus visai kas kita. Štai, pavyzdžiui, mergina sako vaikinui, koks jis mielas ir malonus, bet jis jai tik draugas. Tuo pat metu vienas kitą keičiantys jos partneriai nuolat priveda ją iki ašarų, pykčio priepuolių, yra neištikimu ir netgi muša. Ir tuo pat metu ji pasakoja šitam savo „draugui“ kaip jai norisi švelnių ir romantiškų santykių. O bėda čia slypi pasąmoningame potraukyje turėti kitus santykius.
2. Išmoktas bejėgiškumas. Pabandžius tam tikrą laiką susitikinėti, merginoms (kaip ir vaikinams) gali susiklostyti įsitikinimas, kad tinkamo žmogaus rasti paprasčiausiai neįmanoma. Galbūt jie susidūrė su žmogumi, kuris atstūmė, arba atvirkščiai, jų netenkino naujos pažintys. Ir ši idėja, kad niekada nepavyks rasti tinkamo žmogaus, verčia jau iš anksto visus potencialius partnerius laikyti netinkamais.
Ir net jeigu šis žmogus yra absoliučiai tinkamas, siekiant patvirtinti pasąmoningą neigiamą nusistatymą, jam bus priskirti neegzistuojantys neigiami bruožai. Juk tvirtas įsitikinimas, kad nėra vertų kandidatų, dabar jau sudaro taip galvojančios moters (ar vyro) pasaulėžiūros pagrindą. Ir jeigu šie pamatai susvyruos, tada ir žmogaus pasaulio suvokimas ims byrėti. Tai labai pavojinga psichikai, todėl gali įsijungti apsaugos mechanizmai.
3. „Aš niekam nereikalinga/as“. Šį įsitikinimą irgi galima laikyti išmoktu bejėgiškumu, tačiau jis skiriasi tuo, kad šiuo atveju mergina ar vyriškis buvo pažeminti. Pavyzdys – kai apkūni moteris be jokios regimos priežasties pradeda agresyviai elgtis su kitais žmonėmis. Juk geriausia gynyba yra puolimas, tiesa?
4. Svajonės, svajonės… Be viso to, kas čia buvo aprašyta, atsitinka ir taip, kad svajonės ir fantazijos pasirodo daug geresni už realybę, ir jauna moteris ar vyras gali nesąmoningai atstumti tuos santykius, kurie egzistuoja tikrovėje. Juk taip miela skrajoti svajonėse, kur jus tiesiogine prasme apgaubia pačios maloniausios emocijos, ir kur kas mažiau patrauklu gyventi realybėje, kurti realius santykius ir susidurti su jus bauginančiomis realiomis problemomis. Ir kaip norisi nuo viso to vėl pabėgti į fantazijas… Dėl to ištekėjusios moterys ir užmezga romanus su praktiškai nepažįstamais žmonėmis, su kuriais susipažįsta susirašinėdamos.